Yerli otomobilin CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş - Etiket Haber

Yerli otomobilin CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş

69 defa okundu kategorisinde, 02 Haz 2018 - 14:52 tarihinde yayınlandı
Yerli otomobilin CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün yapılan duyuruda yerli otomobil CEO’sunun Mehmet Gürcan Karakaş olduğu vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü yerli otomobil açıklamalarından sonra bu işi yürütecek olan CEO Gürcan Karakaş’dan da bir bilgilendirme geldi. Karakaş ilk açıklamasında, “Küresel pazarda artık Türkiye yeniden söz sahibi olabilecek. Bunun için elimizden ne geliyorsa gerçekleştireceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün katıldığı bir canlı yayında yerli otomobil ile ilgili olarak bazı açıklamaları gündeme taşımıştı. Yerli otomobilin yeni CEO’su olan Mehmet Gürcan Karakaş bugün Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında bazı bilgileri basınla paylaşmayı ihmal etmedi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobil projesinin gerekliliğinden bahsederken ileri teknoloji olarak ne gerekiyorsa bu araçta kullanacaklarını dile getirdi.

Yeni CEO Mehmet Gürcan Karakaş

Karakaş, “Teknolojide yaşanan son gelişmeler artık bu tür otomobillerde de kullanılıyor. Projemizde yüksek motivasyon ve kararlılığı ve potansiyeli ön plana çıkaracağız. Bu olay küresel pazara da etki edecek. Ben iş hayatına ilk olarak bu ülke de atıldım ve öyle adımı duyurdum. Küresel pazarda edindiğim bilgileri artık burada uygulayacağım. Herkes emin olsun ki bu işten alnımızın akı ile çıkacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Erdoğan dün katıldığı bir canlı yayında yerli otomobil projesindeki CEO’nun Mehmet Gürcan Karakaş olduğunu vurgulayarak ona inandıklarını dile getirmişti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz