reklam
reklam
REKLAM

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yerli E-posta müjdesi

117 defa okundu kategorisinde, 11 Mar 2018 - 01:23 tarihinde yayınlandı
Ulaştırma Bakanlığı’ndan yerli E-posta müjdesi

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey yaptığı açıklamasında TÜBİTAK ile yerli E-posta çalışamalarına başladıklarını söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı’ndan yerli E-posta müjdesi de geldi. TÜBİTAK ile yerli E-posta çalışmaları yapıldığını söyleyen Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey gereken tüm bilgilerin artık ülkemizde kalması gerektiğini de dikkat çekti.

Ulaştırma Bakanlığı ile beraber TÜBİTAK artık yerli E-posta konusunda çalışmalarına resmen başladı. Projenin en önemli amaçlarından biri ise E-posta bilgilerinin artık Türkiye dışına çıkmasını engellemek olacak.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ve ICT Medya ve Harput Ajans iş birliği çerçevesinde Mavera Salonu’nda düzenlenen etkinlikte bu konu açıkça ele alındı. Galip Zerey açıklamasında PTT’yi e-ticaret konusunda bir teknoloji devi haline getirmek istediklerini belirterek bu konuda oldukça istekli olduklarını ifade etti. 2016’da 1,5 milyar dolar üzerine çıkan global perakende e-ticaret hacminin 2021’de 4,5 trilyon dolar civarında olacağının sinyalleri veren Zerey, herkesten destek beklediklerini yineledi.

Yerli E-Posta Geliyor

Galip Zerey açıklamasında, “Ülkemizdeki büyük e-ticaret platformlarında 1 gündeki satışlar neredeyse 150 milyon liraya yakın. Bunun daha da üst seviyelere kadar çıkmasını bekliyoruz. Geçen yıl bu rakam 80 milyar lira seviyelerine kadar geldi. Ancak fiber alt yapının daha da yaygınlaşması konusunda şimdilik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Her evde artık 100 megabit hızında fiber bağlantısını hedefliyoruz. Bunun için hedefimiz 2019.”

“TÜBİTAK ile beraber ortaklaşa yapacağımız çalışma ile E-posta ağımızı kuracağız. Bunu çok yakında detayları ile açıklayacağız. Artık tüm bilgiler ülkemizde kalacak ve dışarıya çıkmayacak.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz