UEFA'dan taraftara tekme atan Evra'ya futboldan 7 ay men - Etiket Haber

UEFA’dan taraftara tekme atan Evra’ya futboldan 7 ay men

123 defa okundu kategorisinde, 10 Kas 2017 - 22:35 tarihinde yayınlandı
UEFA’dan taraftara tekme atan Evra’ya futboldan 7 ay men

Marsilya’nın Fransız oyuncusu Patrice Evra, Vitoria Guimaraes ile oynanan Avrupa Ligi maçında kendi taraftarına tekme attığı için UEFA tarafından 7 ay men cezasına çarptırıldı.

Fransız yıldız Patrice Evra’ya önce UEFA’dan sonra da kendi kulübü Marsilya’dan şok bir ceza geldi. Evra taraftara tekme attığı olayın ardından futboldan 2018 Haziran ayına kadar men edildi. Marsilya kulübü de yaşananların hemen ardından oyuncunun sözleşmesini feshetme kararı aldı.

Marsilya ile Vitoria arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi maçı öncesinde Fransız oyuncu Patrice Evra kendi tribünündeki taraftara attığı tekme ile bir anda gündeme oturmuştu. Yaşananların hemen ardından kendi kulübü tarafından da süresiz olarak kadro dışı kalan Patrice Evra’ya bir kötü haberde UEFA’dan gelmiş oldu.

UEFA’DAN EVRA’YA 7 AY MEN

UEFA resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada 36 yaşındaki Fransız oyuncu Patrice Evra 7 ay süre ile futboldan men cezası aldı. Böylece Evra, 2018 Haziran ayına kadar hiçbir futbol organizasyonunda görev dahi alamayacak.

UEFA tarafından kesilen cezanın hemen ardından Marsilya kulübünden de Evra hakkında resmi bir açıklama geldi. Fransız kulübü açıklamasında Patrice Evra’nın sözleşmesinin tek taarflı olarak fesih edildiğini duyurdu. 36 yaşındaki oyuncu Vitoria Guimaraes ile oynanan Avrupa Ligi karşılaşması öncesinde Fransız bir taraftara attığı tekme ile hem dünya kamuoyunda hem de sosyal medyada tek gündem haline gelmişti.

Marsilya kulübü açıklamasında, “Evra’nın yapmış olduğu hareket kabul görecek bir cinsten değil. Daha öncesinde kendisini örnek bir futbolcu olarak göstermiştik. Kendisine bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar dileriz.” ifadelerine yer verildi.

MARSİLYA TARAFTARINDAN EVRA’YA PANKART

Marsilya taraftarları ise yaşananların ardından Evra’ya adeta savaş açmıştı. Fransa Ligi’nde Caen ile oynanan lig maçında Evra’ya “S**** G** Evra” pankartı açılmıştı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Şeyda Genç
İstanbul'da doğdum, 26 yaşındayım. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve bu gezilerimde biriktirdiğim anılarımı kağıda dökmeyi çok severim.
Yorum Yaz