Ucuza ekmek satana dava - Etiket Haber

Ucuza ekmek satana dava

14 defa okundu kategorisinde, 10 Ağu 2018 - 11:05 tarihinde yayınlandı
Ucuza ekmek satana dava

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 40 yıllık fırıncılık yapan Kazım Balaban hakkında ekmeği 1 liradan sattığı için dava açıldığı ortaya çıktı.

Bursa’da yaşanan olayda ekmeği ucuza sattığı için hakkında dava açılan fırıncı olanlara isyan etti. 40 yıldır bu meslekte çalıştığını belirten fırıncı, ekmeği 1 liraya satmaktan dolayı yaşadıklarından bahsetti.

Bursa’da Mustafakemalpaşa ilçesinde yaşanan olayda 450 gramlık ekmeği 1 liradan vatandaşlara satan fırıncı hakkında dava açıldı. Fırıncı Kazım Balaban ilk açıklamasında fırıncıların kendisini dava ettiğini belirterek herkesten destek istedi. Bilirkişi raporu doğrultusunda mahkemeye sunulan dilekçe sonrasında konuşan Balaban, “Bilirkişi raporunda benim 1 liraya sattığım ekmeğin 1 lira 60 kuruş olması gerekiyormuş. Ben zarar gördüğüm için bu ön plana çıkartılmış. İş yerim kendime ait. Ben hakkımda hazırlanan rapora itiraz ettim. Ucuz ekmek satarak vatandaşın hayır duasını alıyorum.” dedi.

Vatandaş Memnun

Burada 40 yıllık fırıncı olduğunu söyleyen Balaban, 1 liraya sattığı ekmek yüzünden davalık olduğunu ifade ederek, ihtarnameyi de aldığını söyledi. Fırın müşterilerinden bir vatandaş açıklamasında, “Burada haksız rekabet olduğunu düşünmüyorum. Bu fırıncı arkadaşımız vatandaştan başkasına ekmeğini satmıyor. Ekstra bir masrafı da yok. Bu fiyat gayet de uygun görünüyor. Biz vatandaş olarak kendisini her zaman destekliyoruz.” dedi.

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ise ekmekte bu denli fiyat değişikliklerinden aracıların mesul olduğunu söyleyerek ucuz ekmek satışına her zaman destek verdiklerini sözlerine ekledi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz