Twitter'ın ortağı El Velid Bin Talal tutuklandı - Etiket Haber

Twitter’ın ortağı El Velid Bin Talal tutuklandı

181 defa okundu , kategorisinde, 06 Kas 2017 - 00:14 tarihinde yayınlandı
Twitter’ın ortağı El Velid Bin Talal tutuklandı

Twitter’ın en büyük yatırımcıları arasında ilk iki de olan Prens El Velid Bin Talal, Suudi Arabistan’da yapılan yolsuzluk operasyonunda tutuklandı.

Suudi Arabistan’da başlatılan yolsuzluk operasyonları neticesinde teknolojiye sürekli yatırımda bulunduğu bilinen ve dünyanın en zengin adamlarının arasına girmiş Prens El Velid Bin Talal Bin Abdülaziz El Suud gözaltına alınarak tutuklandı.

Twitter’ın En Büyük 2. Yatırımcısı

Lyft ve Apple gibi dünya devi şirketlerin en büyük yatırımcıları arasında gösterilen Prens El Velid Bin Talal Bin Abdülaziz El Suud’un Twitter’da da 300 Milyon dolar değerinde bir yatırımı bulunuyor. Evan Williams’tan sonra Twitter’ın en büyük pay sahibi olan Prens El-Velid bin Talal Suudi Arabistan’da son zamanlarda yapılan yolsuzluk operasyonları doğrultusunda tutuklandı.

38 Devlet Adamı ve 11 Prens Tutuklu

Toplamda 38 devlet adamı ve 11 prensin tutuklandığı yolsuzluk operasyonları, Kral Salman bin Abdulaziz tarafından kurulan mücadele kararı ile başlatıldı. Rüşvet ve yolsuzlukla mücadele komisyonu kuran Kral Salman binn Abdulaziz, Suudi Arabistan’da özel uçakların kalkışına da yasak getirdi.

Kral Salman Bin Abdulaziz’in son aldığı kararlar doğrultusunda ülkede Virgin’in uzay turizmi ve Uber gibi teknolojik yeniliklere oldukça fazla yatırım sağlanıyor. 2030 senesine kadar petrole olan bağımlılığı azaltmak adına yapılan ekonomik reformlar Suudi Arabistan’da uygulanmaya başladı.

Tutuklamalar İle Teknolojik Yatırımlara Darbe

Öte yandan çıkan bu tutuklama kararları ile teknolojik yatırımların ağır darbe alacağı belirtilirken, Suudi Arabistan’ın petrol gelirlerinin de Dünya’da bulunan teknoloji girişimlerine ulaşmasının zaman alacağı ifade edildi. Twitter’ın en büyük ortakları arasında bulunan Prens El Velid Bin Talal Bin Abdülaziz El Suud hakkında ise henüz Twitter üzerinden resmi bir açıklama yapılmadı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Özkan Öner
24 yaşında PHP uzmanı. Teknoloji yazıları ve web siteleri ile oldukça yakından ilgileniyorum.
Yorum Yaz