TV Sektörü Düşüşte mi Çıkışta mı? - Etiket Haber

TV Sektörü Düşüşte mi Çıkışta mı?

200 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 01:02 tarihinde yayınlandı

Son zamanlarda internetin bu denle gelişmesi ve bununla birlikte insanların internete olan ilgisi TV sektöründe yansıma gösterdi gibi duruyor. Bu aslında TV kanalların da yapılan çoğu dizinin tutmaması üzerine gerçekleşen finaller ile göz önüne seriliyor. Gerek TV yarışmaları, TV programları ve diziler erkenden final yaparak, programların yürümediğini ve izlenim oranlarının yani reytinglerinin oldukça az olduğunu gösteriyor. Tabi bunların yanın da izlenimi yüksek olan dizi ve programlarda bulunuyor. Fakat bunlar 10 diziden 1 tanesi de olsa TV ye ilgi halen devam etmekte.

Televizyon sektöründe bu durum tabi devamlı bu şekilde ilerlemeyeceği gibi bu durumun kısa süre içerisinde değişeceği ve insanların ilgisinin daha fazla olacağı düşünülmektedir. Şuanda yaz dizileri ve programlarının yayınlanması başlayacak olup, bu yayınlanan dizi ve programlardan tutan ve sevilenler mutlaka olacaktır. Geçen yıl sevilen dizilerin kış sezonunda da devam etmesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Fakat çok büyük umutların olmayacağı ve durumun bu şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum. TV sektöründe ilerleme en fazla insanların seveceği ve gündemden konuların dizi gibi programlara dökülmesi ile canlanabilir.

Örnek verirsek terör olaylarını anlatan Söz dizisinin oldukça tutmasının sebeplerinden birisi ise günümüzün olaylarının ele alındığı ve terör olaylarını anlatarak inşalara heyecan sunmasıdır. Bu dizinin uzun süre devam edeceğini düşünüyorum. Aşk dizilerinde senaryonun kalmadığı ve insanların sürekli aynı senaryolardan sıkılmasının üzerine çok ilginin yine olmayacağını düşünmekteyim.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Mehmet Raşit Koç
25 yaşındayım, maç izlemek en büyük hobim. Gezmeyi ve arabaları çok severim.
Yorum Yaz