Trafikte Çatışma - Etiket Haber

Trafikte Çatışma

187 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 01:01 tarihinde yayınlandı

Özellikle İstanbul trafiğin de insanların birbirleri ile kavga etmesi ve bu kavga sonun da ölülerin bile olması maalesef ki her gün TV haberlerinde izlenen alışagelmiş bir durum olarak gözler önüne serilmektedir. Fakat soruyorum sizlere nereye yetişiyorsun? 2 dk. beklesen ne olur?

Aslında insanların tahammül sınırı oldukça zayıf olup, sinir kontrolü yapamamaktadır. Bu kavgalar “benim yolumdu sen geçtin” gibi küçük sebepler bahane olarak kullanılmaktadır. Asıl sorun insanların birbirlerine karşı tahammüllerinin tükendiği bir durumdur bu ortaya çıkan kavgalar. Aslında insanlar biraz sabırlı olsa ve birbirlerine karşı hoşgörü beslese sadece trafik de değil hiçbir yerde sorun oluşmaz.

Trafikte çıkan kavgalar aslında bazı kişilerin acele ve agresif davranışından dolayı yol hakkı olan kişilerin önüne geçerek hızla ilerlemesinden kaynaklanır. Aslında bu durum kazalara davetiye çıkartırken sadece kendisinin değil karşı taraf da bulunan kişilerin de hayatını tehlikeye atar. Bu da aslında canın bu kadar ucuz mu dedirtmektedir.

Kimi zaman herkesin başına gelen ve karşısına çıkan bu insanlara bu soruyu soruyoruz. Sen bu kadar ucuz bir insan mısın? Başkasının hayatını riske atıyorsun da kendi hayatını nasıl bu kadar hafife alıyorsun? Böyle durumlarda karşılaştığınız da lütfen sakinliğinizi korumalı ve karşıda ki kişiyi ihbar etmelisiniz. Bu siz ve diğer araç kullanıcıları için ideal bir karar olacaktır. Trafikte çatışmaya bir dur demek için lütfen sabırlı davranmalısınız.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Furkan Alacahan
Sivaslıyım ve 24 yaşındayım. Yeni çıkan oyunları oynamak ve maç izlemek en büyük hobilerim arasında. Mesleğim öğretmenlik ve Galatasaraylıyım! :)
Yorum Yaz