Trafik Kazalarının Asıl Sebepleri! - Etiket Haber

Trafik Kazalarının Asıl Sebepleri!

97 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 00:59 tarihinde yayınlandı

Her gün haber kanallarında trafik kazalarının meydana geldiğini ve bu kazalarda çoğu kez hayatını kaybeden insanların ya da yaralanan insanların olduğunu görmekteyiz. Trafik kazalarının meydana gelmesinde ki asıl sebep ise sürücülerin dikkatsizlikleridir. Bu kazayı yapan aracın dikkatli olmasını maalesef ki yeterli kılmadığı gibi, karşıdaki sürücülerin de bu konuda hassasiyetini göstermesi gerekmektedir.

Üzgünüz ki sadece sizin dikkatli olmanız kaza yapmamanıza sebep olmuyor. Ehliyet alırken artık sıkı yöntemlerin uygulanması aslında bir yönden oldukça iyi oldu! Çünkü her ehliyet alan kişi trafiğe çıkarak trafiği felç etmekten öte insanların canları ile oynamaktadır. Can pazarı olarak görülen bu trafik her an kazaya davetiye çıkaranlarla dolu! Birinin buna dur demesi ve artık sebepsiz yere can kayıplarının olmaması gerekiyor.

Ehliyet alan kişiler için her ne kadar yasalar değişmiş olsa da yine yasalarda açıklık göz önünde durmaktadır. Bazı kişiler araba sürmesini trafikte yapılmaması gereken hataları bilmeden ehliyet sahibi oluyor ve araba alarak kazalara neden oluyor. Burada asıl önemli olan ise ehliyet kurslarında olan eğitmenlerin sıkı bir şekilde ders vermesi ve bunun zorunlu hale gelmesidir. Benim düşünceme göre bu derslerin yaklaşık 3 ay sürmesi ve bu 3 ayın sonun da eğer aracı kusursuz ve dikkatli şekilde kullanan kişilerin ehliyet sahibi olması gerekiyor. Bunda tabi ki eğitmenlere görev fazlasıyla düşmektedir.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Furkan Alacahan
Sivaslıyım ve 24 yaşındayım. Yeni çıkan oyunları oynamak ve maç izlemek en büyük hobilerim arasında. Mesleğim öğretmenlik ve Galatasaraylıyım! :)
Yorum Yaz