Süper Lig'de yabancı kuralı 5 yada 6 - Etiket Haber

Süper Lig’de yabancı kuralı 5 yada 6

191 defa okundu kategorisinde, 07 Kas 2017 - 18:39 tarihinde yayınlandı
Süper Lig’de yabancı kuralı 5 yada 6

Süper Lig’deki yabancı oyuncusu sayısı konusunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile TFF Başkanvekili Ali Dürüst’ten çarpıcı açıklamalar geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Süper Lig’deki yabancı oyuncu sayısı konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılacak olan yeni çalışmalar doğrultusunda ilerleyen sezonlardan itibaren yabancı oyuncu sayısının kademeli olarak azaltılacağı ifade edildi.

Süper Lig’deki yabancı oyuncu sayısı yeniden gündem oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak konuyla ilgili yaptığı açıklamada yabancı sayısının düşürüleceğini kaydetti.

YABANCI OYUNCU SAYISI 5 YADA 6

Aşkın Bak, “Yabancı oyuncu sayısı kademeli olarak düşecek. Türk futbolunda bu bir milat olabilir. Yabancı sayısını 5 yada 6 olarak düşünüyoruz. Şu an için yapılan olan kontratları da göz önüne alacağız. Galatasaray daha öncesinde kadrosundaki 4 yabancı oyuncu ile UEFA Kupası’nı bile kazandı.” ifadelerini kullandı.

Bak, “Kulüp yöneticileri ile önümüzdeki günlerde bir araya geleceğiz. Bundan sonra alınacak olan yabancıların daha kaliteli isimlerden oluşacağından şüphemiz yok. Kulüplerimiz alt yapıya yapacakları yeni yatırım ile oyuncu da yetiştirebilecekler. Takımlarımızın mali durumları ortada.” şeklinde konuştu.

ALTINORDU’DAN CENGİZ ÜNDER

Bak açıklamasının devamında, “Altınordu bundan önce Cengiz Ünder’i alt yapısından çıkardı ve Türk futboluna kazandırdı. Bunun gibi yatırımların olması gerekiyor. Kulüpler Birliği’de benimle aynı görüşte. Antrenör ile birlikte eğitici danışmanlarımızın sayısı da oldukça az. Milli takım için bu çok gerekli. Bu yatırımları yapmamız gerekiyor. Almanya’daki alt yapıdan herkesi haberi var. Onlardan neyimiz eksik.” ifadelerine yer verdi.

Yabancı oyuncu sayısı konusunda açıklamada bulunan TFF Başkanvekili Ali Dürüst ise şu andaki kuralın yaklaşık 2 yıl önce çıkarıldığı ve şu anda bir kısıtlamanın gelmesinin mümkün olmadığını dile getirdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz