Soruşturma Tamamlandı İddianame Hazırlandı - Etiket Haber

Soruşturma Tamamlandı İddianame Hazırlandı

176 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 16:08 tarihinde yayınlandı
Soruşturma Tamamlandı İddianame Hazırlandı

43 yaşında olan kardeşi Korkmaz Yurul’u öldüren, 45 yaşında ki ağabey Savaş Yurul hakkında açılan soruşturma tamamlandı.

Adana’da kardeşi ile tartışan ve kardeşini tabanca ile vurarak öldüren bir kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 3 yıl hapis cezası isteniyor.
Adana Yüreğir Yavuzlar Mahallesinde 18 Mayıs tarihinde meydana gelen olayda evine misafir olarak gelen 43 yaşında ki Korkmaz Yurul’u tabanca ile vurarak öldürdüğü iddia edilen 45 yaşında ki ağabey Savaş Yurul hakkında devam eden soruşturma tamamlandı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI 3 YIL HAPİS İSTEMİ

Cumhuriyet Baş Savcılığı soruşturmasının tamamlanmasından sonra Savaş Yurul hakkında kardeşi kasten öldürmek suçundan bir iddianame hazırlayıp mahkemeye sunarak, şahsın müebbet ve 3 yıl hapsini istedi. Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan değerlendirme sonucunda Savcı Savaş Yurul’u cinayet ve ruhsatsız silah bulundurmak suçundan 3 yıl hapis cezası talebinde bulundu.

CİNAYET ANINI ANLATAN İDDİANAME KAN DONDURDU

Hazırlanan iddianamede ise cinayet anı “Korkmaz Yurul boğazında ki kistten dolayı tedavi için Adana’da bulunan ağabey Savaş Yurul’un yanında kalmaya başlamıştı. Olay günü yemekten sonra Savaş Yurul ve kardeşi Korkmaz Yurul alkol almaya başladı. Alkol alımı sırasında Savaş Yurul, kardeşi Korkmaz Yurul’a ‘Sen neden hiç utanmıyorsun? Muş gibi bir yerde eşin televizyon alıyor, patronu da ona kefil olmuş. Ayıp.’ ifadelerini kullandı. Korkmaz Yurul’un bu sözler üzerine seni ilgilendirmez demesine sinirlenen ağabey Savaş Yurul, yatak odasında bulunan ruhsatsız tabancayı alarak kardeşinin üzerine 8 el ateş açıp, Korkmaz Yurul’u öldürüyor.” olarak anlatıldı. 45 yaşında ki ağabey Savaş Yurul’un davası önümüzde ki günlerde görülecek.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz