Sel felaketi Karadeniz sahil yolunu vurdu - Etiket Haber

Sel felaketi Karadeniz sahil yolunu vurdu

13 defa okundu kategorisinde, 08 Ağu 2018 - 16:25 tarihinde yayınlandı
Sel felaketi Karadeniz sahil yolunu vurdu

Ordu’daki sel felaketi sonrasında karayolunun ulaşıma kapanması ile kamyon, otobüs ve TIR’ların girişine izin verilmediği kaydedildi.

Ordu’da sabah saatlerinde başlayan aşırı yağışlar karayolunu vurdu. Köprülerin yıkılması ve caddeleri su basması yüzünden kilometrelerce uzunluğunda araç kuyrukları vatandaşları zor durumda bıraktı.

Ordu’daki sel felaketi sonrasında karayoluna kamyon ve TIR girişleri tamamen yasaklandı. Bununla birlikte bazı yolcu otobüslerinin de girişine izin verilmediği vurgulandı. Samsun Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamada, Ordu’daki sel felaketi yüzünden ulaşımın durma noktasında olduğu ve ağır vasıtaların geçişine izin verilmediği ifade edildi.

Cevizdere Mahallesi’nde yaşanan sel felaketinde iki katlı bir evin içerisinde 4 kişinin kurtarıldığı belirtildi. Olay yerine hemen ulaşan belediye ekiplerinin çalışmaları sonrasında evde bulunan 3 vatandaşın balkondan alınarak daha yüksek bir yere götürüldükleri ifade edildi.

Fatsa’da Durum Vahim

Fatsa’da ise mevsimlik tarım işçileri de sel felaketinden etkilendi. Bölgede bulunan çadırlar sel sularından etkilenirken mahsur kalan bazı işçilerin yardımına ise jandarma ekipleri koştu. Fatsa’da Yalıköy Mahallesi’nde taşan dere suları park halinde bulunan yaklaşık 10 aracı peşinden sürükledi. Moloz ve ağaç parçaları da bunlardan nasiplerini alırken bazı ev ve iş yerleri de sular altında kaldı.

Selle beraber gelen topraklar ve çamurlar sonucunda 8 aracın saplandığı belirtilirken mahallede bulunan vatandaşlar belediye ekiplerine yardımcı olmak için kolları sıvadılar. Bölgede ara ara ufak çaplı heyelanlar meydana gelirken bazı yerlerde elektrik direklerinin devrildiği ve elektrik kesintisi yaşandığı ifade edildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz