reklam
reklam
REKLAM

Sebze ve Meyve Fiyatlarında ki Artış!

111 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 01:02 tarihinde yayınlandı

İnsanların yaşamlarını devam ettirmesi için gerekli olan, yiyecekler hayatların da ki yerini bütünü ile kaplamış olup, insanlar pazarlara, marketlere çıkmaya korkar hale gelmiştir. Bunun en büyük nedeni ise Pazarda satılan sebze ve meyvelerin fiyatlarının el yakmasıdır.

İnsanlar bu sebeple 100 TL lik satın aldıkları meyve ve sebzeler toplasan 2 torba ya da 3 torbayı bulmaktadır. Bu durumda insanlar pazardan dolayı yakınmakta haklıdır. Peki, Pazar fiyatlarını arttırmada ki sebep nedir diye merak ettiniz mi? Bana göre pazarın fiyatlarının artması çiftçinin haşatının az olması ve daha fazla kazanç elde etmesidir. P

iyasa da satılan eriklerin 10 TL ile 5 TL arasında olması tüketiciyi etkilese de gerek canlarının istemesi gerekse çocukları için satın alması sonucu tüketicinin almasını sağlamaktadır. Bu durum da üretici genellikle kazanç elde etmektedir.

Pazar fiyatlarının düşmesi için aslında beklemenize gerek yoktur. Çünkü bu fiyatlar yaklaşık olarak bu şekilde kalacaktır. Aynı zaman da Pazar fiyatları pazardan pazara ilden ile de fark göstermektedir. Örneğin İstanbul’un Kadıköy’ de olan Pazar ile farklı bir ilçede olan Pazar arasın da büyük rakam farkları görülmektedir. Küçük illerin de aynı şekilde Pazar fiyatları düşüktür. Aynı zaman da bayramın gelmesi ile Pazar sektörün de fiyatlar yine artış göstereceğini düşünmekteyim. Alışveriş yaptığınız pazarları iyi seçerek biraz daha uygunluğu yakalayabilirsiniz.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Mehmet Raşit Koç
25 yaşındayım, maç izlemek en büyük hobim. Gezmeyi ve arabaları çok severim.
Yorum Yaz