Ordu'da sel felaketi - Etiket Haber

Ordu’da sel felaketi

25 defa okundu kategorisinde, 08 Ağu 2018 - 12:50 tarihinde yayınlandı
Ordu’da sel felaketi

Sabah saatlerinde Ordu’da başlayan aşırı yağışlar sel felaketine neden oldu. Mahsur kalan vatandaşların imdadına belediye ve AFAD ekipleri yetişti.

Ordu’da yaşanan sel felaketi inanılmaz görüntüleri de beraberinde getirdi. Ünye’de sahil yolunda yağışların aşırılara ulaşması yüzünden 3 köprünün yıkıldığı ve 1 tekstil fabrikasında 165 işçinin de mahsur kaldığı ancak kurtarıldıkları belirtildi.

Ordu’nun Ünye ilçesi sel felaketi ile boğuşuyor. Aşırı yağışlar yüzünden Karadeniz sahil yolunda ulaşım tamamen dururken Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar yaptığı açıklamasında, ilçede bulunan 3 köprünün de yıkıldığını ve tekstil fabrikasında mahsur kalan işçilerin de kurtarıldığını söyledi. Bununla birlikte karayolu ulaşıma kapanırken Fatsa’da ise fındık işçilerinin tahliye edildiği ifade edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Ünye’de bulunan Karadeniz sahil yolunun ulaşıma kapatıldığı, Cevizdere köprüsünde çökme yaşandığı ve bununla birlikte karayolu ekiplerinin bölgede incelemelerini devam ettirerek bazı yerlerden ulaşımın halen kontrollü olarak devam ettiği vurgulandı.

Yollar Kapandı

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar açıklamasında, “Sabah saatlerinde yağmurun başlaması ilerleyen saatlerde adeta felakete dönüştü. Fabrikada mahsur kalan işçilerimizi kurtardık. AFAD ekipleri bölgede mahsur kalanların yardımına koşmaya devam ediyor. Şu ana kadar bizim elimize ulaşan rakamlara göre 4 yaralı vatandaşımız var. Fatsa’da da durum oldukça vahim ve oradaki fındık işçilerini de bölgeden tahliye etme kararı aldık.” dedi.

Ordu’da sağanak yağıştan en çok etkilenen yerler arasında Çaybaşı, İnkur ve Yeşilkent Mahalleleri oldu. Bir çiftçinin fındık hasadı ise sel sularına kapıldı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz