Okul servisinde unutulan minik Alperen'in ölüm nedeni - Etiket Haber

Okul servisinde unutulan minik Alperen’in ölüm nedeni

153 defa okundu , kategorisinde, 24 Kas 2017 - 22:33 tarihinde yayınlandı
Okul servisinde unutulan minik Alperen’in ölüm nedeni

İzmir’de okul servisinde unutulan 3 yaşındaki Alperen’in ölüm nedeni belli oldu.

İzmir’e bağlı Çiğli ilçesinde bir anaokul servisinin içerisinde unutulan 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ölümü hakkında Adli Tıp Kurumu’ndan rapor çıktı. Adli Tıp Kurumu minik Alperen’in ölüm nedeninin hipetermi olduğunu raporunda belirtti.

9 Kasım tarihinde Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesinde gerçekleştirilen duruşma sonucunda İzmir Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı rapor dava dosyasının içerisine koyuldu. Hazırlanan raporda minik Alperen’in kafasının sağ tarafında bir kanama gerçekleştiğini ve kafa kemikleri ile iskeletin sağlam olduğuna ilişkin bilgiler yer aldı.

3 yaşında ki çocuğun bacak arası ve sırt kısımlarında ölüme bağlı morluk oluştuğu tespit edilirken, sol bacağının önünde ve sağ diz kapağı tarafında ise çürük belirlendiği, midesinin boş olduğu, dudaklarının açık olan kısımlarında kuruluğa rastlandığı bilgisi paylaşıldı.

Ölüm Nedeni Hipetermi

İple boğma, delici ve kesici alet yaralanması veya ateşli silahla yaralanma gibi bulguların bulunmadığı raporda belirtilirken, minik Alperen’in ölüm nedeninin hipetermi yani vücut ısısının fazla yükselmesi olduğu belirtildi.

Öte yandan Alperen’in götürüldüğü hastanenin yaptığı açıklamalar doğrultusunda ise dava dosyasında konulan raporda, çocuğun öğle uykusundan uyanmadığı iddiası ile getirildiği belirtilerek, hastanede Alperen’e tam 50 dakika süresince kalp masajı uygulandığı fakat bu kalp masajı sonrasında herhangi bir yanıt alınamadığı aktarıldı.

Ne Olmuştu?

15 Ağustos tarihinde İzmir’e bağlı Çiğli ilçesinde Anaokulu’na gitmek için servise binen fakat serviste unutulan Alperen, farkedildikten sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Olayın sanıkları hakkında hazırlanmış olan iddianamede ise okulun kurucusu olan Yurdagül ve servisin şoförlüğünü yapan eşi Taner İşgören, Alperen’in öğle uykusuna yattığını ve daha sonra uyanmadığını belirterek hastaneye kaldırmıştı.

Haklarında Hapis Cezası İsteniyor

Yapılan otopsi sonucunda minik Alperen’in ölüm nedeni tam olarak kesinleşirken, sanıklar hakkında okul müdürü olarak görev yapan B.G. için 3 seneden 9 seneye kadar, servis ablalığı yapan D.K. için 14 seneye kadar, usta öğreticilik görevinde olan A.G. içinse 2 seneden 6 seneye kadar hapis cezası isteniyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yeşim Erdinç
İstanbul'da yaşıyorum. 3 yıldır Google News'e kayıtlı sitelerde haber editörlüğü yapıyorum.
Yorum Yaz