Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Avusturya hakkında şok eden açıklama - Etiket Haber

Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Avusturya hakkında şok eden açıklama

106 defa okundu kategorisinde, 25 Oca 2018 - 17:10 tarihinde yayınlandı
Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Avusturya hakkında şok eden açıklama

Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneisll ile bir görüşme gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD hakkında da bazı sert açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu son olarak ABD hakkında sert ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın görüşmesi sonrasında yapılan açıklamalara değinen Çavuşoğlu, “ABD’nin bunu kasıtlı olarak yaptığını biliyoruz. Bu görüşme zaten önceden planlanmıştır.” dedi.

Avusturya’da gerçekleştirilen genel seçimler öncesinde ülkemiz ile ipler gerilme aşamasına gelmişti. Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneisll ise yaşananların sonrasında ülkemize bir ziyarette bulunarak ikili ilişkilerin yeniden eski haline dönmesi için büyük bir çaba sarf etti. Karin Kneisll ile Dolmabahçe Sarayı’ndaki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde baş başa görüşen Mevlüt Çavuşoğlu, ortak basın toplantısında bazı açıklamaları ile gündemi derinden sarstı.

Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Avusturya Açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ABD ile bazı görüşmeler yapmak için öncelikle kendilerine güvenmemiz gerekiyor. Böyle kuru kuruya görüşme yapamayız. ABD’nin artık somut adımlar atması gerekiyor. Beyaz Saray’dan gelen açıklama metni de sanırım daha önceden hazırlanmış. Bu söylenenler gerçekleri hiçbir şekilde yansıtmıyor. Onların kendilerine göre bazı mazeretleri bulunuyor ama söyleyenlerin gerçeklerle bir alakası bulunmuyor.”

“Biz basın aracılığı ile doğrudan halkımıza hitap ediyoruz. Bizim yaklaşımımız böyle. Bunda bir sakınca bulunmuyor. Bizim Avusturya’dan kendi tutumlarını değiştirmesini bekleyemeyiz. Türkiye hakkında ne düşünüyorlarsa bizde onlar için öyle düşünüyoruz. Avusturya’nın geçmişteki tarihi bizi pek fazla ilgilendirmez. Bu konuda kararlarda almadık. Ortak bir görüşmemiz oldu. Bu konuda fikirlerimizi daha sonrasında tüm dünyaya duyuracağız. Bizim kesinlikle kan düşmanımız değillerdir.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz