Meral Akşener'in yeni partisi 'İyi Parti' - Etiket Haber

Meral Akşener’in yeni partisi ‘İyi Parti’

279 defa okundu , kategorisinde, 25 Eki 2017 - 12:44 tarihinde yayınlandı
Meral Akşener’in yeni partisi ‘İyi Parti’

MHP’den ihraç edildikten sonra yeni parti çalışmalarını hızlandıran Meral Akşener mutlu haberi vatandaşlara verdi. Oğuz Kaan Destanı’nın sembollerinden Kayı Boyu’nu simgeleyen logosu ile İyi Parti sonunda Akşener önderliğinde resmen kuruldu.

MHP’den ihraç edildikten sonra sıkça gündemde yer alan Meral Akşener’in yeni partisini adı belli oldu. Oğuz Kaan Destanı’nın sembollerinden biri olan Kayı Boyu’nun bayrağını temsil eden İyi Parti bugün itibarı ile resmen kurulmuş oldu.

Günlerdir Türkiye’nin gündemini meşgul eden Meral Ekşener’in yeni partisinin ismi ve logosu netlik kazandı. İçişleri Bakanlığı’na bugün verilecek olan dilekçe sonrasında İyi Parti resmen Meral Akşener’in önderliğinde kurulmuş ve siyaset hayatına başlamış olacak.

Akşener’in kuracağı İyi Parti’ye sosyal medyadan vatandaşlarda büyük destek gösterdiler. Partinin sloganı olarak ise “Türkiye daha iyi olacak” ifadesinin kullanılacağı belirtildi. Oğuz Kaan Destanı içerisinde yer alan ve dünyada çok önemli bir yere sahip olan Kayı Boyu’nun bayrağından esinlenerek hazırlanan sembol ise İyi Parti’nin logosunu oluşturacak.

YENİ PARTİNİN ADI: “İYİ”

İki ok ve bir yaydan ibaret olan partinin logosu İyi’yi simgeleyecek. Partinin yeni adının bu sembollerden oluşması sonrasında logonun da kendiliğinden ortaya çıktığı ifade edildi. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ilk konuşmasında kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olması için üzerinde yoğun bir baskı hissettiğini ancak bu duruma seve seve katlanacağını belirtti.

Partideki bazı isimler şimdiden netlik kazanırken Akşener ilk konuşmasında, “Benim Cumhurbaşkanı adayı olmamı çok isteyenler var. Bunun içinde girişimlerimiz olacaktır. Bizler her zaman Türk halkının yanında olacağız.” ifadelerini kullandı. Daha öncesinde MHP’den ihraç edilen Akşener, partisindeki bazı isimlerle birlikte Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde bir araya gelmenin de heyecanını yaşadı.

Programa katılan kişiler arasında yer alan bazı vatandaşların ise aşırı yoğunluktan dolayı ya dışarıda ya da ayakta kaldıkları gözlenirken bu durumdan şikayet olmadıkları belirtildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz