Melih Gökçek İstifa Nedenini Söyledi - Etiket Haber

Melih Gökçek İstifa Nedenini Söyledi

288 defa okundu , kategorisinde, 27 Eki 2017 - 22:18 tarihinde yayınlandı
Melih Gökçek İstifa Nedenini Söyledi

Melih Gökçek, yarın vereceği istifası hakkında konuşarak, belediye çalışanları ile vedalaşıp helallik istedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasını vermesine bir gün kaldı. Bugün Belediyeyi dolaşarak kapalı devre anons sistemi üzerinden personel ile vedalaşan Melih Gökçek, belediye çalışanlarına teşekkürlerini iletip, Ankara’nn modern bir şehir olmasında en büyük katkının onlar sayesinde olduğunu vurguladı. Belediye personellerinden helallik isteyen Melih Gökçek “Benden yana hepinize hakkım helaldir.” ifadelerini kullandı.

23,5 senedir icra ettiği Belediye Başkanlığı görevini 28 Eylül’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bırakacak olan Melih Gökçek, belediye personelleri ile yaptığı veda konuşmasında 23 seneden beri beraber çalıştığımız insanlar var diyerek herkesi duygulandırdı.
“Ankara’yı biz inşa ettik ve modern bir şehir haline getirdik” diyerek belediye çalışanlarına seslenen Melih Gökçek, çalışanlara sizi üzdüğüm zamanlar olduysa hepiniz hakkınızı helal edin şeklinde seslendi.

14.00’DA KONUŞMA SONRASI İSTİFA

Yarın saat 14.00’da gerçekleştireceği basın toplantısında konuşup, istifa edeceğini belirten Gökçek, belediye başkanlığını bırakmasının sebebini de açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu şekilde bir talep sunduğunu dile getiren Melih Gökçek, “Bizde tabii ki bu talebi kırmayıp istifamızı belirteceğiz.” dedi. Yarın ki yapacağı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebini neden kırmadığını herkesin göreceğini söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, bu sözleriyle duygularını belirtti.

“NASİP BURAYA KADARMIŞ”

Melih Gökçek yaptığı açıklamada “Bundan mütevellit, yarın yapacağım toplantı ve konuşma sonrasında belediye başkanlığından ayrılıyorum. Belediye başkanlığı koltuğunda geçirdiğim 23 sene boyunca 5 defa seçime girip, her seçimi kazanmış olmam sizlerin gayretleri çerçevesinde olmuştur. Nasip buraya kadarmış. Bundan sonra ki hayatımızda da inşallah başka yerlerde karşılaşabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz