Melih Gökçek görevinden istifa etti - Etiket Haber

Melih Gökçek görevinden istifa etti

138 defa okundu kategorisinde, 28 Eki 2017 - 16:44 tarihinde yayınlandı
Melih Gökçek görevinden istifa etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek son konuşması ile beraber Ankara’ya veda ederek istifasını resmen açıkladı. Gökçek açıklamasında Erdoğan’ın isteği ile görevinden istifa ettiğini ve her zaman Ankara için elinden geleni yaptığını söyledi.

Ve beklenen oldu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Melih Gökçek, 28 Ekim Cumartesi günü yaptığı konuşma ile görevi bıraktığını açıkladı. 8617 gündür görevinin başında olarak bu alanda bir rekorun sahibi olan Gökçek istifa nedeni olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatına uyarak görevi bıraktığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından istifası istendikten sonra bir süre içerisinde yeniden kendisine görüşme ayarlayan Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yaptığı toplantıda istifasını sundu. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu şu ana kadar Ankara için neler yaptığını anlatan Gökçek, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda görevimden ayrılıyorum. Erdoğan’ın hakkını inkar edemem. Kendisi tarafından istifam istenmiş ve bende buna uyduğumu gösterdim. Bilinsin ki sadece Erdoğan için istifa ediyorum.” dedi.

Yıllardır AK Parti için elinden ne geldiyse yaptığını söyleyen Gökçek, “Yıllarımı AK Parti’ye adadım. Partim bütün mazlum insanların yanında olmuştur. Erdoğan liderliğinde ülkemiz küllerinden yeniden doğmuştur.” şeklinde konuştu.

ANKARA’YA VEDA ETTİ

Melih Gökçek konuşmasına şöyle devam etti: “Benim davamda öncelik liderimin talimatlarını uygulamaktır. Türkiye olarak zor günlerden geçtik. İnsanlar bu ülkede güven ve huzur içerisinde yaşıyorlar. Benim tek liderim Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Bugün istifamı sunarak O’na olan bağlılığımı yerine getiriyorum. Başarısız olduğumu hiçbir zaman düşünmedim. İstifa etmemem için baskı yapanlarda oldu. Ancak ben Erdoğan’ın sözünü yerine getirdim.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Ankara için yaptıklarına da değinen Gökçek, gencinden yaşlısına kadar herkese hitap etti. Gökçek son olarak ise istifa öncesinde sosyal medya hesabı üzerinden de Ankaralılara veda ederek tweet attı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz