Martins için Madrid FIFA'lık oldu - Etiket Haber

Martins için Madrid FIFA’lık oldu

14 defa okundu kategorisinde, 27 Tem 2018 - 19:58 tarihinde yayınlandı
Martins için Madrid FIFA’lık oldu

Portekiz takımlarından Sporting Lizbon, İspanyol devi Atletico Madrid’in Gelson Martins için kendilerine 100 milyon Euro ödenmesi adına FIFA’ya başvuruda bulundu.

Portekiz ekibi Sporting Lizbon, oyuncusu olan ve Atletico Madrid takımı ile sözleşme imzalayan Gelson Martins için İspanyol devini FIFA’ya şikayet etti. Lizbon oyuncusunun serbest kalma bedelinin 100 milyon Euro olduğuna işaret ederek Madrid’in bu parayı en kısa zaman dilimi içerisinde ödemesini bekliyor.

Sporting Lizbon ile Atletico Madrid takımları FIFA’lık olmaya hazırlanıyor. Gelson Martins’i bedelsiz olarak kadrosuna katmayı başaran Madrid ekibinin bu transferde usulsüzlük yaptığı iddiaları spor gündemine bomba gibi düştü. Portekiz ekibi FIFA’ya şikayette bulunarak Martins ile birlikte Madrid’in de ceza almasını istedi.

Mayıs ayı içerisinde taraftarlar tarafından antrenman esnasında idman sahasının basılması sonrasında Portekiz ekibi ile yollarını ayırma kararı alan Martins’in Atletico Madrid ile 5 yıllık kontrat imzalaması gündemde ilk sırada yer almıştı. Sporting yönetimi ise bu olay ve yaşananlar sonrasında bu durumun kabul edilemez olduğunu nitelendirerek hemen FIFA’ya şikayette bulundu.

FIFA’lık Oldular

Lizbon ekibinin Martins’in serbest kalma bedeli olan 100 milyon Euro’nun Atletico Madrid takımı tarafından ödenmesini isterken hem oyuncunun hem de İspanyol devinin cezalandırılmasını talepte bulundu. Daha öncesinde Martins için Lizbon’a 25 milyon Euro teklif eden Madrid olumsuz yanıt alınca beklemeye başlamış daha sonrasında ise İspanyol ekibinden 60 milyon Euro istenmişti.

Sporting ise atağa geçerek oyuncuyu kaybetmemek için yıllık ücretini 2.2 milyon Euro’ya kadar çıkarmış ve serbest kalma maddesine de 100 milyon Euro koydurmuştu.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Mehmet Raşit Koç
25 yaşındayım, maç izlemek en büyük hobim. Gezmeyi ve arabaları çok severim.
Yorum Yaz