Lüleburgaz'da elektrikli bisiklet taksi dönemi - Etiket Haber

Lüleburgaz’da elektrikli bisiklet taksi dönemi

184 defa okundu kategorisinde, 27 Oca 2018 - 15:30 tarihinde yayınlandı
Lüleburgaz’da elektrikli bisiklet taksi dönemi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde karbon salınımını daha da az hale getirmek için Avrupa Birliği standartlarında 3 adet elektrikli bisiklet taksi yaklaşık 8 ay boyunca bölge halkının ücretsiz olarak hizmetinde olacak.

Ve bisiklet taksi dönemi başlıyor. Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde hava kirliğini önlemek adına karbon salınım oranını azaltmak adına düzenlenen yeni uygulama kapsamında bisiklet taksi dönemi resmen start alıyor.

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yepyeni bir hizmet vatandaşlarla buluşmaya hazırlanıyor. Havadaki karbon salınımını daha da aza indirgemek için 3 adet bisiklet taksi uygulaması devreye giriyor. Dünya üzerinde yaşanan iklim değişikliğine gönderme yapmak için ve ayrıca bu kesimde yaşayan vatandaşları bisiklet kullanıma teşvik etmek adına ülkemizde ilk kez elektrikli bisiklet taksiler bundan böyle alınan karar doğrultusunda 8 ay boyunca ücretsiz bir şekilde bölge halkının hizmetine dahil olacak.

Avrupa Birliği tarafından da destek gören uygulamada projenin gerçekleştirildiği belirli güzergahlar doğrultusunda elektrikli bisiklet taksilerle ulaşım sağlanacak. Bu uygulamada öncelik 60 yaş ve üzeri, engelli, hamile ve çocuklu vatandaşlara verilecek.

Bisiklet Taksiler Hizmette

Türkiye’de ilk uygulanacak elektrikli bisiklet taksiler hakkında açıklamalarda bulunan Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Aslan, “Bu proje sayesinde Avrupa Birliği standartlarını da yakalamış olacağız. Bunu ilk kez ilimizde gerçekleştirecek olmaktan ötürü çok mutluyuz. Avrupa Birliği’nden bazı rakamları da hibe etmiş durumdayız. Şu anda ilk aşamada 3 bisiklet taksimiz ile 8 ay süresince bedava olarak vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Bisiklet taksilerimiz il genelinde değişik konumlar itibarı ile hamile bayanlara, yaşlı vatandaşlarımıza ve çocuklarımızın hizmetinde olacak. Hükümet Konağı önünde de bu bisikletlerimizden biri olacak. Vatandaşlarımızın her geçen gün bu bisiklet taksilere daha da ilgi göstermesini bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz