Kira Mağdurları - Etiket Haber

Kira Mağdurları

184 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 00:59 tarihinde yayınlandı

Evlerin çoğalması ve Türkiye’nin modern hale gelmesi dışardan bakıldığın da oldukça kulağa hoş geliyor değil mi? Evet, Türkiye gelişiyor, eski yapılar yıkılıyor ve yerine depreme dayanıklı, sağlam ve hoş görünümlü daireler geliyor. Fakat bu durumdan asıl etkilenen kişiler ise tabi ki kiracılar oluyor. Özellikle büyük şehirlerde kira fiyatları almış başını giderken birde ev sahiplerinin ‘’ bu ev sıfır’’ demesi ile ev kiralarının %100 artışına herkes seyirci kalıyor.

Günümüzde verilen asgari ücretten fazla kira ödeyen insanların oranı bana göre oldukça yüksektir. En beğenmediğiniz ev en kötü konumda olan daire 1000 TL’den başlamaktadır. Bu durum insanları %100 etkilemektedir.

Kiraların bu denli artışına bir kişinin dur demesi gerekirken yeni konutlar halen yapılmakta olup, her yeni konutun yapılması ise insanların daha fazla kira ödemesi gerektiğini göstermektedir. Yeni yapıların yapılmasına kimsenin kötü yorum yapacağını düşünmüyoruz. Fakat sadece değişmesi gereken kiraların eski ayarında kalmasıdır. Buna devlet büyüklerinin değinmesi ve kira artışlarının düzenli olarak yapılması şarttır.

Bir kişi ev taşımaya kalksa minimum 5000 TL paraya ihtiyacı olmaktadır. İşte tam da bu sırada insanların borçlanma sebepleri ortaya çıkmaktadır. Kira da yaşayan kişilerin bundan dolayı zor durumda kaldığını ve bunun bir an evvel düzeltilmesi gerektiği unutulmaması gereken bir gerçek olup, bir an önce konu olarak masaya gelmelidir.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Esma Özüberk
Yorum Yaz