Kemal Kılıçdaroğlu 2019 Seçimleri Hakkında Konuştu - Etiket Haber

Kemal Kılıçdaroğlu 2019 Seçimleri Hakkında Konuştu

190 defa okundu , kategorisinde, 27 Eki 2017 - 00:54 tarihinde yayınlandı
Kemal Kılıçdaroğlu 2019 Seçimleri Hakkında Konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına katılarak 2019 seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

CNNTÜRK’te Hande Fırat’ın sunuculuğunu yaptığı Gece Görüşü programına konuk olarak katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 seçimleri hakkında konuşarak, CHP’nin izleyeceği yollar hakkında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada “Biz demokrasiyi bilen bir partiyiz ve her daim seçim yapıyoruz. Demokrasi bizim içimize sinmiş bir vaziyette duruyor. Cumhurbaşkanlığı adayı için elbette oturup detaylıca düşüneceğiz. Bir çok parti bulunuyor ama bu partiler içerisinde en güçlü partilerden biri CHP’dir. Biz aldığımız kararların hepsini demokratik ölçüler sonucunda alıyoruz ve elbette bizim de Cumhurbaşkanlığına aday gösterdiğimiz biri olacak.” ifadelerini kullandı.

“ABDULLAH GÜL TARAFSIZ BİR CUMHURBAŞKANIYDI”

Abdullah Gül’ü CHP’nin aday gösterip göstermeyeceğini soran Hande Fırat “8-9 ay öncesinde sayın Abdullah Gül’ü ziyarette bulundum. Ülkeye dair sorunları konuştuk. Abdullah Gül önemli bir ölçüde tarafsız bir Cumhurbaşkanı oldu. Tabiİ ki bazen eleştirdiğimiz noktaları da oldu.” cevabını aldı.

ELEŞTİRDİĞİMİZ BİRİ ADAY GÖSTERİLEMEZ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, CHP Cumhurbaşkanı adayı olma iddialarına Kemal Kılıçdaroğlu son noktayı koydu. Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada “Melih Gökçek, CHP’nin adayı olarak gösterilemez. Sürekli ve her yönden eleştirdiğimiz birini CHP adayı neden gösterelim? İstifa süreci konularına gelince, biz Melih Gökçek’i değil, kesinlikle milli iradeyi savunduk her zaman. Seçilen bir başkanın birinin sözü kullanılarak görevden alınmasını doğru bulmuyoruz.” sözlerini vurguladı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz