İYİ Parti'nin Kuruluş Toplantısında İsyan - Etiket Haber

İYİ Parti’nin Kuruluş Toplantısında İsyan

216 defa okundu , kategorisinde, 25 Eki 2017 - 20:35 tarihinde yayınlandı
İYİ Parti’nin Kuruluş Toplantısında İsyan

İYİ Parti’nin kuruluş toplantısına katılan partililer, toplantı salonu küçük gelince ezilme tehlikesi geçirerek “kurucular sahneye çıksın” diyerek isyan ettiler.

Meral Akşener’in Genel Başkanlık koltuğuna oturduğu İyi Parti’nin kuruluş toplantısı bugün Ankara’da gerçekleşti. Toplantının yapıldığı alana sığmayan partililer ezilme tehlikesi geçirerek isyan etti.

Gün içerisinde İçişleri Bakanlığı’na giderek partinin kuruluşu ile ilgili dilekçe veren Meral Akşener, dilekçeyi vermesinin ardından Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne giderek İYİ Parti’nin kuruluş toplantısını yaptı. Toplantı alanının çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, toplantı alanına aldığı vatandaşları tek tek arayarak içeri soktu.

Toplantıda konuşma yapan Meral Akşener’e “Meral Başbakan” sloganları gelmesi üzerine partilileri düzelten Akşener “Başbakan değil, Cumhurbaşkanı” ifadesini kullandı. Meral Akşener yaptığı açıklamada Türkiye’nin bütün sorunları aşacak gücü bulunuyor, milletimizin sağduyusu ve kararlılığı her zaman ön planda. Demokrasiden sapmadan Türkiye’nin önünü açmak için burdayız. Yeni bir siyasal hareket ve yeni bir iktidar ile Türkiye’yi yoluna devam ettireceğiz. Türkiye’nin siyasal ikliminin değişmesinden başka bir yol kalmamıştır. Bu yolda bizden geçiyor.” dedi.

KURUCULAR SAHNEYE ÇIKSIN İSYANI

Partililerin katılımının yoğun olduğu toplantıda Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin küçük gelmesinden dolayı ezilme tehlikesi atlatan partililer isyan ederek “kurucular oturmayıp, sahneye gitsin” tepkilerini dile getirdiler.

MECLİSTE 5 MİLLETVEKİLİ VAR

Öte yandan henüz seçime girmemiş olan İYİ Parti’nin mecliste olan 5 milletvekili bulunuyor. TBMM Grup kurabilmek için 20 Milletvekiline ihtiyaç duyulduğu için İYİ Parti mecliste bir grup kuramasa da, kendilerini temsil edecek 5 milletvekiline sahip. MHP ile yolları ayırıp İYİ Parti’ye geçen ve mecliste koltuğu bulunan 5 isim ise Nuri Okutan, İsmail Ok, Yusuf Halaçoğlu, Ümit Özdağ ve CHP’den istifa eden Aytun Çıray.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz