İşte cezaevlerindeki toplam öğrenci sayısı - Etiket Haber

İşte cezaevlerindeki toplam öğrenci sayısı

94 defa okundu kategorisinde, 28 Kas 2017 - 00:22 tarihinde yayınlandı
İşte cezaevlerindeki toplam öğrenci sayısı

Adalet Bakanlığı verilerine göre cezaevlerindeki hükümlü ve tutuklu bulunan öğrenci sayıları belli oldu. Bunların 400 kadarının ise FETÖ kapsamında olduğu belirtildi.

Adalet Bakanlığı’ndan alınan son verilere göre cezaevindeki öğrenci sayısı belli oldu. Buna göre açıköğretim ortaokulu ve fakültesi, örgün öğretim, uzaktan eğitim, yüksek lisans ve doktora eğitim gören öğrenci sayıları belli oldu.

Cezaevlerinde hükümlü bulunan öğrenci sayısı Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan rapor doğrultusunda 37 bin civarında olduğu belirtildi. 2013 senesinden itibaren hayata geçirilen yeni proje doğrultusunda bugüne kadar toplamda 29 bin kadar şüphelinin takibi gerçekleştirildi. Adalet Bakanlığı’na bağlı olan Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı analiz raporlarına göre bugünkü rakamlar ışığında adli yargıda yaklaşık olarak 3 milyondan fazla denetimli serbestlik kararı verildiği ortaya çıktı.

Şu anda halen 500 bin kadar kişi hakkında cezaevlerinde denetimli serbestlik devam ediyor. Hapishanelerde bulunan tutuklu ve hükümlü sayıları ise şu anda yaklaşık 240 bin kadar civarında.

Cezaevlerindeki Hükümlü Sayısı Belli Oldu

Şüphelilerin yanı sıra sanık veya hükümlüler bu elektronik yöntem sayesinde çeşitli avantajlarda kazanıyor. 2013 yılının Şubat ayında başlatılan elektronik kelepçe uygulamasından bugüne kadar yaklaşık olarak 29 bin kişinin takibi gerçekleştirildi. Yılda ortalama 4 bin civarında kişinin bu uygulama ile takibi gerçekleştirilirken bunlardan 400 kadarının da FETÖ kapsamında olduğu belirtildi.

Adalet Bakanlığı verilerine göre açıköğretim ortaokulunda 7 bin, açıköğretim lisesinde 20 bin, açıköğretim fakültesinde 6bin, örgün öğretimde 2 bin, uzaktan eğitimde 300, yüksek lisans ve doktorada 500 toplamda ise yaklaşık olarak 37 bin kadar tutuklu ve hükümlünün öğrenim gördüğü ifade edildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Şeyda Genç
İstanbul'da doğdum, 26 yaşındayım. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve bu gezilerimde biriktirdiğim anılarımı kağıda dökmeyi çok severim.
Yorum Yaz