İstanbul'da üniversiteli genç kızları satan fuhuş çetesine baskın - Etiket Haber

İstanbul’da üniversiteli genç kızları satan fuhuş çetesine baskın

146 defa okundu kategorisinde, 27 Oca 2018 - 12:48 tarihinde yayınlandı
İstanbul’da üniversiteli genç kızları satan fuhuş çetesine baskın

Üniversiteli 4 genç kıza silah zoru ile fuhuş yaptırdığı belirlenen çete müthiş bir operasyon ile çökertildi.

İstanbul’da son yaşananlar herkesi şoke etti. Üniversiteli 4 genç kıza silah zoru ile fuhuş yaptırdığı belirlenen çete müthiş bir operasyon ile çökertildi. Olayın arkasında çıkan detaylara göre ise çeteden kurtulan bir genç kızı 10 günde 150 kişiye sattıkları ortaya çıktı.

Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda üniversiteli kızlara silah zoru ile fuhuş yaptıran çete çökertilmiş oldu. Çete üyeleri tarafından daha önceden verilen ilanları da takibe alan polis ekipleri bu yolla zanlılar ile resmen iletişime geçti. Seri numaraları alınmış paralar eşliğinde Şirinevler’de belirlenen adrese giden polis ekipleri çete üyeleri ile gizli bir pazarlığa koyulmuş oldu.

Müşteri kılığına giren polis ekipleri kadınlar ile ilişkiye girmek için bir saatliğine 200 liraya anlaştılar. Şüpheliler ise bu esnada seri numaraları alınmış paralar ile birlikte suçüstü yapılarak polis tarafından yakalandı. Fuhuş çetesi üyeleri Ömer Ç., Şeyhmuz A. ve Barış E. anında olan yerinde gözaltına alındı. Çete üyelerinin ellerinden kurtarılan kızlardan birinin ise Türkmenistanlı bir üniversite öğrencisi olduğu belirlendi.

Fuhuş Çetesi Çökertildi

Üniversiteli genç kız yaptığı şoke eden açıklamasında, “Okulum tatil olduğunda harçlığı çıkarmak ve çalışmak için İstanbul’a gelmek zorunda kaldım. Daha öncesinde bir kadınla yapmış olduğum telefon görüşmesinde bana bu adres verildi. Silahlı adamlar tarafından karşılandım. Fuhuş yapmam dediğim zaman beni silah zoruyla bu yola yönlendirdiler.” dedi.

Zorla fuhuşa yönlendirilen üniversiteli genç kızların ilişki başına 200 liraya satıldıkları ve kendilerine de 20 lira verildiği ortaya çıktı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz