iOS 11.1 Güncellemesi Özellikleri İle Göz Kamaştırıyor - Etiket Haber

iOS 11.1 Güncellemesi Özellikleri İle Göz Kamaştırıyor

169 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 21:16 tarihinde yayınlandı
iOS 11.1 Güncellemesi Özellikleri İle Göz Kamaştırıyor

Beta aşamasında olan iOS 11.1 güncellemesi, vaat ettiği pil ömrü ile göz kamaştırması beklenirken, yapılan testlerin bir videoya çekilip yayınlanması bu durumu doğruladı.

Beta aşamasında olan ve yakında tamamen piyasalarda yer alması beklenen iOS 11.1’in önceki iOS 11’ler ile karşılaştırıldığı bir video yayınlandı. Yayınlanan bu video sonucunda iOS 11.1’ler telefonlara geldiğinde, telefonların pil ömürleri neredeyse iki katına ulaşacak.

Apple yeni getireceği özellikler ve iyileştirmeler ile iPad ve iPhone kullanıcılarını memnun etmeyi hedefliyor. Kullanıcıların yüzde 60 oranında geçiş sağladığı iOS 11 ile telefonların ve tabletlerin pil ömrü sorunu tamamen ortadan kalkacak.

KISA ZAMAN SONRA YAYINLANACAK iOS 11.1

Üzerinde son testler yapılan iOS 11.1 sürümünün yakın bir zamanda bütün cihazlara gelmesi beklenirken, yeni güncellemenin en önemli özelliği pil optimizasyonu olarak görülüyor. Yayınlanan bu videoya bakıldığı zaman telefonlarda güncelleme öncesi ve sonrası olarak çok net bir fark beliriyor. iPhone 6 Plus, iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus’da yapılan açık ekran testlerinde, telefonların artık eskisine göre iki kat daha az pil kullanımı sağladığı görülüyor.

GÖZ KAMAŞTIRAN PİL TESTİ

Youtube’dan yayınlanan bu videoya göre iOS 11.0.3 sürümünün yüklü olduğu 3 cihaz test ediliyor. Teste sokulan bu cihazların galibi ise 4 saat 40 dakikalık bir performans sergileyen iPhone 6 Plus oluyor. Beta sürüm aşamasında olan iOS 11.1 bu 3 cihaza yüklendiğinde ise işler tamamen değişiyor. Aynı telefon yeni gelen güncelleme ile toplamda 7 saat 35 dakikalık performans göstererek göz kamaştırıyor. iPhone serisinin sonuncu telefonu iPhone 8 ise bu teste tabii tutulduğunda 8 saat 52 dakika ile farkı açıyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz