İlk Millet Bahçesi Sivas'ta açılıyor - Etiket Haber

İlk Millet Bahçesi Sivas’ta açılıyor

63 defa okundu kategorisinde, 19 Tem 2018 - 13:43 tarihinde yayınlandı
İlk Millet Bahçesi Sivas’ta açılıyor

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilk Millet Bahçesi’nin Sivas’ta kurulacağını belirterek açılışa Sayın Erdoğan’ı da davet etti.

Ülkemizin ilk Millet Bahçesi’nin açılacağı yer belli oldu. Başkan Erdoğan tarafından açıklanan seçim beyannamesinde dikkat çeken ilk Millet Bahçesi Sivas’a kurulacak.

Erdoğan’ın AK Parti seçim beyannamesinde bahsettiği Millet Bahçesi projesi hayata geçiriliyor. Sivas’ın Kangal ilçesinde belediye tarafından kurulan mesire alanı Millet Bahçesi’ne dönüştürülecek. Kangal Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda yaklaşık 30 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak Millet Bahçesi’nin maliyeti ise 1 milyon lira olarak belirlendi.

İlk Millet Bahçesi Kangal’da

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk açıklamasında, “24 Haziran seçimleri öncesinde Sayın Erdoğan’ın bahsettiği Millet Bahçesi projesinin ilki kentimizde gerçekleştirilecek. Bizde bu konuda ilk adımı atmak istedik. 30 bin metrekarelik alan üzerinde bir mesire alanı belirledik. Bunu da hazır hale getirdik. İlçemize yaklaşık olarak 6 kilometrelik bir mesafesi bulunuyor. 2 hafta öncesinde belediye meclisinde de bu konu üzerinde görüşlerimizi bildirdik. Millet Bahçesi’ni Kangal ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Açılış için Erdoğan’a davet göndereceklerini belirten Öztürk, “Burada insanlarımız toplu gruplar halinde oturarak dinlenebilecekler. Buraya gelecek olan kalabalık bir aile sabah kahvaltısını yaptıktan sonra öğle saatlerinde de mangalını yakabilecek. Burada spor yaparak herkes stresini atabilecek. Mesai saatleri bitiminde de günün yorgunluğu burada atılabilecek. Davet için Sayın Erdoğan’ı da buraya davet edeceğiz. İlimizi şereflendirecekleri günü biz de halkımız olarak merakla bekliyoruz. İnşallah her şey kısa bir süre zarfında daha da iyi olacak.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Esma Özüberk
Yorum Yaz