İkinci el araçlar için yeni protokol - Etiket Haber

İkinci el araçlar için yeni protokol

183 defa okundu , kategorisinde, 12 Kas 2017 - 01:29 tarihinde yayınlandı
İkinci el araçlar için yeni protokol

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT arasında ikinci el araç sahiplerini ilgilendiren bir protokol imzalandı.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan anlaşmanın ikinci el araç alacak olan vatandaşları ilgilendirdiği belirtildi.

Bilgi Paylaşımı Esaslarının Düzenlenmesine Dair imzalanan Protokol kapsamında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka açıklama yaparak araçların muayene sistemlerine girdiklerinde kilometrelerinin kontrol edilip, kaydedildiğini belirtti. Bu sebeple en güncel ve en güvenilir bilgilerin bu sistem üzerinde kayıtlı bir şeilde bulunduğunu belirten Aka, tutulan bu verilerin PTT üzerinden vatandaşlara sunulması için protokolün imzalandığını ifade etti.

Protokol Sonrası Vatandaşların Hizmetinde

Müsteşar Suat Hayri Aka ve PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in imzaladığı anlaşma sonucunda açıklamalarda bulunan PTT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik ise, bakanlığın toplayarak elinde tuttuğu bu verileri, imzalanan protokol sonrasında vatandaşların kullanımı için, hizmete sunacaklarını dile getirdi.

Gelecekte de İş Birliğine Devam

Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu ise yaptığı açıklamada imzalanan protokolün PTT ve Bakanlık arasında bir başlangıç olduğunu dile getirerek, bu türde yapılacak iş birliklerinin gelecek zamanlarda da devamlılığının olacağını belirtti.

PTT Mobil Uygulamasından Erişilebilecek

Öte yandan Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından PTT’ye gönderilecek bilgilere ise vatandaşların PTT’nin mobil uygulamalarından şase numaraları veya plakaları ile erişebilecekleri belirtildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz