İdam Meclis'e geliyor - Etiket Haber

İdam Meclis’e geliyor

15 defa okundu kategorisinde, 04 Ağu 2018 - 14:07 tarihinde yayınlandı
İdam Meclis’e geliyor

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yeni bir yasa hazırlığı içerisinde olduklarını söyleyerek Ekim ayı içerisinde idamı Meclis gündemine taşıyacaklarını söyledi.

Büyük Birlik Partisi idamı sonunda Meclis gündemine sunmaya hazırlanıyor. Hakkari’de son olarak anne Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan’ın şehit olmasından sonra harekete geçmeye hazırlanan BBP, Ekim ayı içerisinde hazırlayacağı idam yasasını Meclis’e sunacak.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, idam konusunda oldukça kararlı olduklarını yineleyerek yaptığı konuşmasında bunu Meclis’e sunacaklarını ifade etti. Son olarak geçtiğimiz hafta içerisinde hain terör örgütü PKK tarafından Hakkari’de düzenlenen alçakça saldırıda şehit edilen anne Nurcan Karakaya ile bebeği Mustafa Bedirhan’ın Türk milletinin yeniden idamı gündeme taşıması BBP’nin sessiz kalmasını engelledi.

İdam Meclis’e Geliyor

Ülkemizin hem içeri de hem de dışarı da teröre karşı verdiği mücadeleden bahseden Destici, “Terörle mücadelemiz tüm kararlığımız ile devam edecektir. Böyle kahpece eylemlere karşı artık harekete geçme vakti gelmiştir. ABD başta olmak üzere tüm batılı güçlerin karşısında durmak zorundayız.” dedi.

Hainler ve katiller için artık idamın şart olduğuna değinen Destici, “Anne Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeğinin şehit edilmesine artık seyirci kalamayacağımızı anladık. Benim askerimi ve vatandaşımı şehit edenler artık bu ülkede barınmamalıdır. İdam için referandum istiyoruz. Bunun için halkımızın ve iktidarın desteğine ihtiyacımız var.” dedi. Hakkari’de şehit edilen anne ve bebeğinin cenazesine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak idam sloganları karşısında, “Meclis’e gelirse onaylarız.” demişti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz