Halk otobüsünde şoförle engelli vatandaşın kavgası kameralarda - Etiket Haber

Halk otobüsünde şoförle engelli vatandaşın kavgası kameralarda

21 defa okundu kategorisinde, 04 Ağu 2018 - 19:45 tarihinde yayınlandı
Halk otobüsünde şoförle engelli vatandaşın kavgası kameralarda

Sivas’ta özel bir halk otobüsünde yaşanan olayda engelli vatandaş ile şoförün kavgası hastanede sona erdi.

Sivas’ta özel bir halk otobüsü içerisinde engelli vatandaş tarafından şoföre saldırılma ile başlayan olay kısa bir süre sonrasında kavgaya dönüştü. O anlar kameralara saniye saniye yansırken kavgada halk otobüsü şoförünün burun kemiğinin çatladığı engelli vatandaşın ise kafatası ile birlikte kolunun kırıldığı belirlendi.

Dün akşam saatlerinde Sivas’ta Yumurtatepe hattındaki özel halk otobüsünde yaşanan olayda saat 18.00 civarlarında Erdoğan Çay’ın kullandığı özel halk otobüsü önce Hamam durağına geldi. Yüzde 86 engelli olan sara hastası vatandaş Ahmet Turan Çiftçi buradan otobüse bindi. Ancak engelli vatandaş ile şoför arasında kısa süren bir tartışma yaşandı.

Şoför Arada Kaldı

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken arka taraflara doğru ilerleyen Çiftçi bir anda tekrardan şoförün yanına kadar geldi. Otobüsü durduran şoför tekrardan Çiftçi ile tartışırken olay bir anda büyüdü ve kavgaya dönüştü. Yolcular kavgaya müdahale ederek ayırmaya çalışırken otobüs içerisindeki kameralar olayı saniye saniye mercek altına aldı. Kavganın hemen ardından burnunda çatlak meydana gelen şoför ile kafatası ile beraber sağ kolu kırılan Çiftçi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Şoför yaşanan olay sonrasında emniyete giderek Çiftçi’den şikayetçi oldu: Şoför, “Onun yaptığı hareket tamamen terbiyesizlik. Araçta aile olmasına rağmen yanlış davrandı. Seyir halinde otobüs devam ederken yanıma gelerek bana sözlü tacizde bulundu. Ve ardından yumruk salladı. Biz ekmeğimiz için çalışıyoruz ama böyle insanlar zorumuza gidiyor.” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Mehmet Raşit Koç
25 yaşındayım, maç izlemek en büyük hobim. Gezmeyi ve arabaları çok severim.
Yorum Yaz