Google Pixel 2 XL'da şarj sorunu ortaya çıktı - Etiket Haber

Google Pixel 2 XL’da şarj sorunu ortaya çıktı

147 defa okundu kategorisinde, 06 Kas 2017 - 00:01 tarihinde yayınlandı
Google Pixel 2 XL’da şarj sorunu ortaya çıktı

Donanımsal özellikleri ile göz kamaştıran Google Pixel 2 XL cihazlarında şarj sorunu olduğu iddia edilirken, Google’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Son günlerde çıkan akıllı telefonların en başarılı modellerinden kabul edilen Google Pixel 2, akıllı telefon piyasasını sarsacak bir çok özellik ile duyuruldu. Telefonların içerisinde ekstra olarak konulan işlemciler ve üst düzey teknik özellikler ile Google Pixel 2, rakiplerine karşı bir avantaj sağladı. Bütün bunların dışında yeni akıllı telefon serisi olan Google Pixel 2 XL ise kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görüyor.

Daha donanımsal ve başarılı bir performansa sahip olan Google Pixel 2 XL’ın büyük bir problemi ortaya çıktı. Ekran sorunlarıyla gündeme gelmiş olan Google Pixel 2 XL’ın şarj konusunda oldukça büyük bir sorunla karşı karşıya kaldığı iddia edildi.

Kullanım Kılavuzu ve Performans Arasında Fark

Bütün donanımsal özellikleri ile göze çarpıp dikkatleri üzerine toplayan Google’ın akıllı telefonu şarj konusunda istenilen performans değerlerinin çok altında kalıyor. Telefon kullanıcıları şarj bağlantılarını gerçekleştirdikleri süre içerisinde hızlı şarj desteği ile 10.5W ile şarj gerçekleştirebiliyor. Fakat Google Pixel 2 XL’ın kullanım kılavuzu içerisinde bu sayı 18W olarak görünüyor.

Arada ki bu ciddi performans eksikliği ise kullanıcıların gözünden kaçmadı. Şarj kısmında yaşanan bu büyük aksaklık nedeni ile Google Pixel 2 XL hakkında sosyal medya üzerinden de bir çok şikayet oluşturuldu. Yaşanan bu problemin donanımsal olması ise, telefon üreticilerini zor duruma soktu.

Google’dan Henüz Resmi Açıklama Yok

Özellikle üretilen bazı serilerin boş işletim sistemi ile gelmesinden sonra bu tarz bir şarj sorunu ile karşılaşılan Google Pixel 2 XL, üretici firmayı oldukça zorladı. Konu hakkında Google cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmezken, sorunun devam etmesi ve Google Pixel 2 XL üreticilerinden bir yanıt alınamaması halinde telefon satışlarının büyük oranda düşmesi bekleniyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Özkan Öner
24 yaşında PHP uzmanı. Teknoloji yazıları ve web siteleri ile oldukça yakından ilgileniyorum.
Yorum Yaz