FETÖ Soruşturması Kapsamında Bir Özel Okul Kapatıldı - Etiket Haber

FETÖ Soruşturması Kapsamında Bir Özel Okul Kapatıldı

140 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 20:13 tarihinde yayınlandı
FETÖ Soruşturması Kapsamında Bir Özel Okul Kapatıldı

İzmir’de FETÖ soruşturması kapsamında, FETÖ ile ilgili olduğu tespit edilen Özel Umut Temel Lisesi kapatıldı.

İzmir’e bağlı Bornova ilçesinde ki özel bir okul, 6749 sayılı kanuna göre FETÖ bağlantısı tespit edildiği için kapatıldı. Özel Umut Temel Lisesi’nin kapatılması öğrenciler içeride dersteyken yapıldığı için öğrenciler dışarı çıkartıldı.

İzmir’in Bornova ilçesinde eğitim ve öğretim veren Özel Umut Temel Lisesi’nin Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasına ilişkin bağlantısının bulunması üzerine Milli Eğitim Müdürlüğünce alınan karar ile yetkililer okula gelip kapatma işlemi gerçekleştirdi.

Okul çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, ayrıyeten okul içerisinde bulunan öğrencileri de dışarı çıkarttı. Olayı duyan veliler okula gelerek yetkililerden bilgi almak için uğraştı. Çocuklarının eğitim durumlarının ne olacağını merak eden veliler, yetkililer tarafından okulun kapatılmasını meraklı gözlerle izlediler. Kapatma işlemi gerçekleştiren yetkililerin bu sırada öğrencilere ait olduğu bilinen kitapları poşetlere koyarak dışarı atmaları dikkatlerden kaçmadı.

ÖMER YAHŞİ’DEN AÇIKLAMA

Kapatılan okulun ardından öğrencilerin ve velilerin okul önünden ayrılmasının yanı sıra okulun kapatma işlemleri KHK’ya uygun olarak yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Ömer Yahşi ise konu hakkında yaptığı açıklamada “FETÖ soruşturmaları hassasiyet ile devam ediyor, FETÖ ile irtibatı belirlenen eğitim kurumları oldukça yakından takip edilerek incelemeye alınıyor. Özel Umut Temel Lisesi’nin de bu tarz bir durumda olduğu tespit edilerek, okula el konulmuştur.” ifadelerini kullandı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz