Erdoğan'dan Mesut Özil'e destek - Etiket Haber

Erdoğan’dan Mesut Özil’e destek

22 defa okundu kategorisinde, 24 Tem 2018 - 16:36 tarihinde yayınlandı
Erdoğan’dan Mesut Özil’e destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alman milli takımından ayrılan Mesut Özil’e sahip çıkarak her zaman onun yanında olduklarını iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak Alman milli takımını bıraktığını açıklayan Mesut Özil hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Özil’in tavrının yerinde olduğunu belirten Erdoğan her zaman ona sahip çıkacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrasında ırkçı saldırılara maruz kalan ve Dünya Kupası sonrasında Alman milli takımını bıraktığını açıklayan Mesut Özil’e yine Erdoğan sahip çıktı. Arsenal’in yıldız ismi Özil, aldığı karar sonrasında yaptığı ilk açıklamasında, “Sonucu ne olursa olsun yine yapacağımdan asla geri kalmam.” diyerek yapılanları bir kez daha eleştirmişti.

Erdoğan’dan Tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Mesut Özil’in aldığı bu karar sonrasında yaptığı ilk açıklamasında oyuncuya sahip çıkarak, “Mesut’un bu açıklaması gerçekten de çok hoş. Onu bir kez daha tebrik ediyorum. Bu davranış her türlü takdire şayandır. Ben onu gözlerinden öperim.” dedi. Mesut Özil ile son olarak telefonda da görüştüğünü söyleyen Erdoğan ilerleyen günlerde oyuncu ile Türkiye’de bir araya geleceğinin de mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mesut Özil’in bu açıklamasının herkese örnek teşkil etmesi gerekiyor. Bu takındığı tavır tamamen milli duygulardan ibarettir. Alman milli takımında yıllarca forma giyen böyle bir yıldıza yapılan bu ırkçı saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Bunlar kabul edilebilir şeyler değildir. Bu hazımsızlığın artık bir derecesi olması gerekiyor. Bunu bazı yabancı siyasetçiler bile kabul ederken Almanya’nın bu yaşananlara neden bu kadar tepki gösterdiğine anlam veremiyorum. Onlar gibi bende her zaman Mesut’un yanındayım.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Şeyda Genç
İstanbul'da doğdum, 26 yaşındayım. Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve bu gezilerimde biriktirdiğim anılarımı kağıda dökmeyi çok severim.
Yorum Yaz