Erdoğan: Yeni sistemde başarılı olmalıyız - Etiket Haber

Erdoğan: Yeni sistemde başarılı olmalıyız

18 defa okundu kategorisinde, 25 Tem 2018 - 16:48 tarihinde yayınlandı
Erdoğan: Yeni sistemde başarılı olmalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hükümet sisteminde başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni hükümet sistemindeki değişikliklere değinerek başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi. Erdoğan son atamaları da değerlendirerek, “Bu fazla uzun sürmeyecek. 10 ila 15 gün içerisinde gerekenler yapılacaktır. Atanmış olan kişilerin de görevden alınabileceğinin unutulmaması gerekiyor. Başarılı olmak zorundayız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Afrika ziyareti öncesinde havalimanında gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “5 ülke de G-20 platformuna dahildir. Kendileri ile iş birliği içerisinde olacağız. Ülkemiz İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak bizzat davet edildi. Türkiye ile BRICS arasında ikili düzeyler oldukça sıkı.” dedi.

Erdoğan, “Bu sayılan ülkeler son 10 yıl içerisinde küresel ekonomiyi yüzde 50’den fazla canlandırdılar. Güney Afrika’nın ev sahipliğinde zirve Afrika’dan ibaret olacaktır. Dünya meseleleri ile uluslar arası konulara gündeme alınacaktır. Gelir adaletsizliği bazı ticari rekabetleri de beraberinde getirecektir.” ifadelerini kullandı.

Stratejik Ortaklık

Rusya lideri Putin ile yarın görüşeceğini söyleyen Erdoğan, “Şu anda Suriye’de bazı gelişmeler yaşanmaktadır. Afrin en önemli noktalardan bir tanesidir. 4 bin kilometre civarındaki alan tamamen kontrolümüz altındadır. Suriye halkı bu saldırılardan bir an öncesinde kurulacaktır. Bunları teminat altına alacağız.”

“Yaptırımlar konusunda daha ciddi olacağız. ABD bizim stratejik ortağımız ama bizim de bazı kozlarımız bulunmaktadır. Biz bazı gereken şeyleri Obama döneminde de söyledik. Şu ana kadar iyi bir duruş sergilenmedi. Gelen heyetler arkadaşlarımız ile bir görüşme gerçekleştirdi. Yanlış adımlar atılmayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz