Erdoğan : Teknolojiye bağımlılık çağın yeni hastalığı - Etiket Haber

Erdoğan : Teknolojiye bağımlılık çağın yeni hastalığı

170 defa okundu , kategorisinde, 28 Kas 2017 - 00:01 tarihinde yayınlandı
Erdoğan : Teknolojiye bağımlılık çağın yeni hastalığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı kongre sırasında teknoloji bağımlılığı hakkında bilgiler verdi.

Teknoloji Bağımlılığı Kongresi’nde konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teknolojiye olan bağımlılığın çağımızın yeni hastalığı olduğunu dile getirerek, yeni çıkmış bir telefon modeli için saatleri umursamadan sırada bekleyen insanlar olduğunu aktardı.

Teknolojinin nasıl algılandığının asıl mesele olduğuna değinen Erdoğan, yenilikle herhangi bir sorunları olmadığını dile getirdi. Karşı olunması gereken şeyin atom bombasının kendisi kadar kullanmayı düşünen insanlar olduğuna vurgu yapan Erdoğan, kitle imha silahlarının ortaya çıkmasıyla beraber insanlığın bittiğini savundu.

Üniversitelilerin Yüzde 13’ü Teknoloji Bağımlısı

Japonya’da bir milyonun üstünde gencin sosyal çekilme adındaki hastalığa yakalandığına değinen Erdoğan, yapılan araştırmalarda çocukların 14 yaşına basana kadar televizyon izlerken toplam da 11 bin cinayet sahnesi gördüğüne vurgu yaptı. Üniversiteli öğrencilerin yüzde 13’lük kısmının internet bağımlılığına yakalandığını belirten Erdoğan, 12 ila 18 yaş arasında bulunan çocuklarında yüzde 22’sinin internet bağımlısı olma sınırında olduğunu dile getirdi.

Gençlere Ulaşmak İçin Onları Anlamak Gerekir

Teknoloji bağılmlılığı mücadelesi konusunda geçmişi örnek göstermek ile bir yere varılamayacağının altını çizen Erdoğan, gelecekte yapılabilecek şeylerin yollarının aranması gerektiğini savundu. Gençlere ulaşabilmek için, gençleri anlamanın gerekliliğinden bahseden Erdoğan, insanın temel dinamikleri arasında yeniliklerin ve değişikliklerin olduğuna vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması sırasında insanoğlunun dünyaya ilk geliş anından itibaren hayatı kolaylaştırmak adına çalıştığını belirtirken, bu çalışmalarla yeni fikirlerin, yeni icatların, yeni aletlerin ortaya çıkmasına vesile olduğunu sözlerine ekledi.

Her teknolojik anlamda gelişmenin insan hayatında köklü değişikliklere sebep olduğunun altını çizen Erdoğan, insanlar için asıl meselenin teknolojiyi hayatın hangi alanına yerleştirmek olduğunu kaydetti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Halim Kaan Zeytun
20 yaşında veterinerlik öğrencisiyim. Patili dostlarımızı çok severim. Kitap okumak ve yazı yazmak en büyük tutkularım arasında.
Yorum Yaz