EPDK 2 Şirkete Ceza Yağdırdı! - Etiket Haber

EPDK 2 Şirkete Ceza Yağdırdı!

149 defa okundu kategorisinde, 20 Kas 2017 - 11:54 tarihinde yayınlandı
EPDK 2 Şirkete Ceza Yağdırdı!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu iki akaryakıt şirketine mevzuata aykırı davranış sebebiyle ceza kesti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu yaptığı denetimler sonucunda 2 akaryakıt şirketi hakkında aksaklıklar olduğunu belirtti. Belirtilen bu iki akaryakıt şirketi hakkında mevzuata ayrıkı hareket etmesi sebebiyle idari para cezası uygulayan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun kestiği para cezasının 1 milyon TL’nin üzerinde olduğu belirtildi.

Bir Akaryakıt Şirketinden Yazılı Savunma İsteği

Akaryakıt şirketleri hakkında yaptığı denetimlerini sürdüren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, yaptığı denetimlerin sonucunda da bir akaryakıt şirketinden yazılı savunma talebinde bulundu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun iki akaryakıt şirketeine kestiği para cezasının Resmi Gazete’de yayımlanan ilan doğrultusunda toplamda bir milyon 166 bin 994 TL olduğu belirtildi.

Resmi Gazete’de Ceza Sebepleri de Yer Aldı

Resmi Gazete’de yayımlanan ilan neticesinde haklarında para cezası kesilen akaryakıt şirketlerinin ceza sebepleri de belirtildi. Bahsi geçen konu hakkında yayımlanan ilanda akaryakıt şirketlerinin sözleşmeli dağıtıcısı hariç yakıt ihmali yaptıkları kaydedildi. İki şirket hakkında belirlenen bir diğer mevzuata aykırı davranışın ise otomasyon sisteminde müdahale olduğu tespit edildi.

İki Akaryakıt Şirketine EPDK’dan Yüklü Miktarda Para Cezası

İki şirketin mevzuata aykırı olarak yaptıkları davranışlar arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na uzaktan erişim sistemlerini açmamaları da kaydedilirken, tüm bu mevzuata aykırı davranışlar sebebiyle EPDK şirketler hakkında yüklü miktarda para cezası uyguladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda şirketler hakkında uygulanan toplam cezanın 1 milyon 166 bin 994 TL olduğu ve EPDK’nın başka bir şirket içinde yazılı savunma istediği ifade edildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Burak Akın
Mardin'de doğup büyüdüm. Tarihle ilgilenmek ve geçmişi araştırmak en büyük hobilerim arasında.
Yorum Yaz