reklam
reklam
REKLAM

Engin Altay’dan İnce’ye yanıt

12 defa okundu kategorisinde, 13 Tem 2018 - 17:29 tarihinde yayınlandı
Engin Altay’dan İnce’ye yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin sözlerine karşılık verdi.

CHP Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin, “Engin Altay’ı bende dinledim ancak seçim gecesi konuşmak istemedim.” sözlerine CHP Grup Başkanvekili Altay, “O gece ne diyecekti bende merak ediyorum. Seçim ile ilgili konuşma her zaman yapılmaz.” diyerek cevap verdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Muharrem İnce’nin sözlerine karşılık vererek ortamı iyice gerdi. Engin Altay, “Ben o gece Muharrem İnce’nin sözlerine bir anlam veremedim. Seçimi kaybettik desek de kimseye derdimi anlatamadım. Kararı ben değil Sayın İnce verdi. Bin liderlik yaptığım anlarda her zaman etrafımdakileri dinleyerek son kararımı bir kez daha değiştirebilirim.” dedi.

Ben Kendim Karar Veririm

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’^ye Engin Altay’dan anında cevap geldi. Engin Altay, “O gece neler olduğu konusunda tam bir bilgim yoktur. O gece seçim sonuçlarından sonra açıklama yapılıp yapılmaması konusunda kendi aramızda bir değerlendirme yaptık. YSK ile Anadolu Ajansı’ndan gelen son bilgileri bekleme kararı aldık. Tabloya baktığımız zaman değişik yerlerden de bilgiler aldığımızı görebiliyoruz. Olumsuz tabloyu sabaha karşı görmüş olduk.” ifadelerini kullandı.

Altay, “Sayın İnce’nin konuşmama kararı tamamen kendisine aittir. Erdoğan’a hayırlı olsun mesajını göndermesine de bir anlam veremedik. Ben her zaman etrafımdaki dinleyerek karar veren birisiyim. Bunu bir mesele yapmanın artık bir anlamı bulunmuyor. Kendisi de bana zaten böyle bir sözde bulunmuştu. Bunu mesele yapmanın hiçbir anlamı yok. Herkes son dakikaya kadar zaten bekledi. Ortalığı birbirine katmanın bir anlamı bulunmuyor.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz