Cumhurbaşkanı arkadaşını son yolculuğuna uğurladı - Etiket Haber

Cumhurbaşkanı arkadaşını son yolculuğuna uğurladı

207 defa okundu , kategorisinde, 05 Kas 2017 - 19:15 tarihinde yayınlandı
Cumhurbaşkanı arkadaşını son yolculuğuna uğurladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, lise arkadaşı Nebi Güdük’ün cenaze namazına katılarak, arkadaşına son görevini yerine getirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden emekli olan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 66 yaşında ki arkadaşı Nebi Güdük hayatını kaybeti. 7 senedir ilik kanseri tedavisi gören ve 4 çocuk babası olan Nebi Güdük bugün İzmit’te son yolculuğuna uğurlandı.

Milletvekilleri ve Belediye Başkanları Cenazede

İzmit Fevziye Camii’nde yapılan cenaze törenine arkadaşını son yolculuğuna uğurlamak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da katıldı. İstanbul’da bulunan Fatih İmam Hatip Lisesi’nden Cumhurbaşkanının sınıf arkadaşı olan Nebi Güdük’ün cenazesine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları ve Güdük ailesinin yakınları katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Konuşma

Nebi Güdük’ün cenaze töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Öncelikle merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Gerek Yusuf kardeşim, gerekse Sakarya Müfüsü İlyas kardeşim aynı dönem İmam Hatip Lisesi’nde beraber okuma şansı bulduk. Nebi gerçekten sempatik ve cevval bir arkadaşımızdı. Rabbim Nebi kardeşimin taksiratını affetsin. Mekanını cennet eylesin.

Biz Müslümanlar olarak ölümü adeta öldürmüş insanlarız. Bizim için ölüm aslında bir diriliştir. Bu yanımız ile Müslüman olmayan kişilerden tamamen ayrılıyoruz. Bu anlayışla Nebi kardeşimizi de ahirete yolcu ediyoruz. İnanıyoruz ki Rabbim kendi katında amellerinin kat ve kat fazlasıyla muamelede bulunacaktır. Rabbim ailelerine sabrı cemil ihsan eylesin. Biz ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Allah’a emanet olun.” şeklinde ifadelerini belirtti.

Nebi Güdük’ün cenazesinin, kılınan cenaze namazından sonra memleketi Kırşehir’e gönderilerek, defnedileceği belirtildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz