Çöken istinat duvarının çukuruna araçlar yuvarlandı - Etiket Haber

Çöken istinat duvarının çukuruna araçlar yuvarlandı

18 defa okundu kategorisinde, 30 Tem 2018 - 12:10 tarihinde yayınlandı
Çöken istinat duvarının çukuruna araçlar yuvarlandı

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde elektrik patlaması sonrasında bir inşaatın istinat duvarının çökmesi ile bazı araçların çukura yuvarlandıkları tespit edildi.

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde istinat duvarının çökmesi sonrasında bazı araçların çukura düştükleri gözlemlenirken polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. O anlarda ise bir başka aracın çukura yuvarlanması da kameralar tarafından saniye saniye görüntülere girdi.

İstanbul’un Ümraniye ilçesi Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi’nde bulunan Siye Yolu Caddesi üzerinde halen inşaatı devam etmekte olan istinat duvarı yerle bir oldu. Endişeli bir bekleyişin hakim olduğu bölgede ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındığı esnada araçlardan birisi çukura bir anda yuvarlandı ve o anlar kameralara takıldı. Yetkililer ise elektrik yüzünden bir patlama meydana geldiğini ve hemen ardından ise çökmenin meydana geldiğini söylediler. Polis ile birlikte itfaiye ekipleri çökme riskinin bulunduğu bölgede geniş güvenlik önlemleri almaya devam ediyor.

3 Araç ve 1 Kamyon Çukurda

Duvarla birlikte inşaatın bulunduğu yolun üzerindeki bir kısmın da çöktüğü gözlemlenirken park halinde bulunan 3 araç ile birlikte 1 kamyonun da çukura yuvarlandığı tespit edildi. İnşaat çukurunun derinliğinin ise yaklaşık 20 metre olduğu belirtildi. Çökme sonrasında gelen ilk bilgilerde can kaybı yaşanmadığı ifade edilirken çukura yuvarlanan araçların çekici yardımı ile bulunduğu yerden çıkarılmaya başlandığı kaydedildi.

İnşaattaki bir işçi, “Sabah buraya geldiğimde bu civara araçlarını koymamalarını söylemiştim. Burası zaten yasak olan bir bölge. Birden bam diye bir ses duyduk ve hemen olay yerine koştuk. Elektrik patlaması sonrasında burası çöktü. İçeride şu anda 3 araç var gibi görünüyor. Herhangi bir şekilde can kaybı da bulunmuyor.” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz