CERN'den Evren Nasıl Oluştu Bilmiyoruz Açıklaması - Etiket Haber

CERN’den Evren Nasıl Oluştu Bilmiyoruz Açıklaması

144 defa okundu kategorisinde, 25 Eki 2017 - 00:31 tarihinde yayınlandı
CERN’den Evren Nasıl Oluştu Bilmiyoruz Açıklaması

CERN’de çalışan bilim adamları evrenin nasıl oluştuğuna dair bir çok araştırma yapmalarına rağmen bir sonuca varamadıklarını belirttiler.

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde görev alan bilim adamları yaptıkları detaylı araştırmalar sonucunda evrenin nasıl oluştuğuna dair kesin bir bilgileri olmadığını iddia ederek “aslında bakarsanız evrenin hiç olmaması gerekiyordu.” ifadelerini kullandılar.

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi olan CERN’de ki bilim adamları, bir süredir evrenin neden ve nasıl ortaya çıktığına dair sorulara yanıt aramış fakat bulamamışlardı. Maddeler ve anti maddeler arasında ki farkları araştırarak, evrenin oluşumuna yönelik bilgi arayan bilim adamları bazı deneyler ve çalışmalar sonucunda herhangi bir kanıya varamayarak herkesi şaşırtan bir görüş belirttiler.

Christian Smorra’dan Açıklama

Araştırmanın sorumlu yazarı Christian Smorra yaptığı açıklamada “Bu zamana kadar yaptığımız bütün gözlemlerimiz anti madde ve madde arasında bir simetri olduğunu ortaya çıkardı. Bu sebepten dolayı evrenin aslında oluşmaması gerekiyordu. Araştırdığımız bir yerlerde asimetrinin var olması gerekiyor ama biz farkın nerede olduğunu çözümleyemiyoruz. Simetri kırılmasının kaynağı nedir?” şeklinde sözlerine vurgu yaptı.

En son olasılık olarak anti madde ve maddenin farklı manyetizmadan oluştuğu üzerinde durduklarını anlatan Christian Smorra anti madde ve maddenin aslında aynı olduğunu fakat bunun evren oluşumunda daha çok kafa karıştırdığını belirtti.

Anti Madde ve Maddenin Simetrik Görünüşü

Yapılan bütün araştırmaların her zamankinden daha fazla detay ile incelendiğini belirten Christian Smorra, anti madde ve maddenin tam simetrik görünüşüne oldukça şaşıran bilim adamları olduğunu ifade ederken, yapılan CERN araştırmasında anti maddenin fiziksel herhangi bir taşıyıcı içinde bulunmasının olanaksız olduğu için bilim adamlarının anti protonları penning tuzakları olarak adlandırılan özel yerlerde yakaladığını belirtti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz