Castrol ile Türkiye Petrolleri arasında dev anlaşma - Etiket Haber

Castrol ile Türkiye Petrolleri arasında dev anlaşma

19 defa okundu kategorisinde, 28 Tem 2018 - 14:28 tarihinde yayınlandı
Castrol ile Türkiye Petrolleri arasında dev anlaşma

Dünya devi Castrol ile Türkiye Petrolleri arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde 700 kadar istasyonda motor dostu yağlar müşterilere ulaşacak.

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden biri olan Castrol ile akaryakıt alanında zirveyi temsil eden Türkiye Petrolleri arasında beklenen anlaşma imzalandı. Castrol’ün dünyaca ünlü motor dostu yağları artık Türkiye Petrolleri’nin ülke içerisinde yer alan 700 kadar istasyonunda vatandaşlarla buluşacak.

24 Temmuz Salı gününde Castrol ile Türkiye Petrolleri arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde madeni yağ alanında güç birliğine varıldı. Anlaşmanın detayları yavaş yavaş ortaya çıkarken ülkemizin lider konumunda bulunan Castrol’un dünyaca ünlü otomotiv yağları Türkiye Petrolleri aracılığı ile 700 kadar istasyonda müşterilerin beğenisine sunulacak.İstanbul’da merkez ofiste gerçekleşen imza töreninde bazı ünlü isimler ile yöneticiler de yer aldı.

Dev İş Birliği

Pazarda lider konumda olduklarını söyleyen Yazganoğlu, “Ülkemizde açık ara lider konumda olduğumuzu zaten biliyoruz. Otomotiv markaları ile mühendislik gücümüzü daha da yukarı çekmeyi kendimize amaç edinirken ürün geliştirme işlemlerine ise yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde yeni bir boyut kazandırıyoruz. Satış noktalarımızın sayısını daha da arttırarak stratejik ortaklıklara yelken açıyoruz. Ülkemiz çapında yer alan 700 kadar istasyonu bulunan Türkiye Petrolleri ile yeni bir anlaşma imzaladık. Bu sayede güç birliğine vararak daha da ileri bakmaya özen göstereceğiz.” dedi.

Ülkemizin markası olan Türkiye Petrolleri’nin sektöre olan katkısından bahseden Demirağ ise bu iş birliği sayesinde Castrol yağlarının Türkiye’nin dört bir köşesinde satışına imkan sağlanacağını ve bu gibi iş birlikleri ile daha fazla noktada daha fazla müşteriye ulaşacaklarını hedeflediklerini ifade etti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Esma Özüberk
Yorum Yaz