Çalışan çocuklu annelere 400 lira destek - Etiket Haber

Çalışan çocuklu annelere 400 lira destek

144 defa okundu kategorisinde, 28 Oca 2018 - 23:33 tarihinde yayınlandı
Çalışan çocuklu annelere 400 lira destek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2-4 yaş arası çocuğu olan ve çalışan annelere aylık 400 liralık bir destek sağlayacaklarını iletti.

Hükümetten çalışan annelere yeni bir destek geliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, çalışan anneler için aylık 400 lira civarında bir destek verilmesi için çalışmaların tamamlandığını söyleyerek müjdeli haberi verdi. Bunun yanında ayrıca 5 bin engelli vatandaşımız için yeni iş kapılarının açılmak üzere olduğu kaydedildi.

Tunceli’de vatandaşlar ile bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, çalışan annelerin yanı sıra engelli vatandaşların beklediği haberi verdi. İlk önce Tunceli Valiliği’ni ziyaret eden ve hemen ardından da Tunceli Kültür Merkezi’ndeki AK Parti Tunceli İl 5. Kadın Kolları Olağan Kongresi’nde bulunan Sarıeroğlu, kadınlar tarafından girişte çiçekler eşliğinde karşılanırken taşeron firmalardan kadroya katılan kendisine büyük bir ilgi gösterdi.

Çalışma Bakanı’ndan İki Müjdeli Haber

Tunceli’nin kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Sarıeroğlu, “İnşallah bundan sonraki süreçte bizler için çok daha iyi olacak. 15 yıldır verdiğimiz hizmetlere tüm hızımızla devam ediyoruz. Ülkemizin karış karış her yerine hizmet götürmek için gecemizi gündüzümüze katarak emek sarf ediyoruz. Daha öncesinde 23 milyar IMF borcumuz vardı ama şimdi hiçbiri kalmadı. Çok büyük hayaller ve hedefler doğrultusunda buralara kadar gelmenin sevincini yaşıyoruz.”

“6 aylık geçen zaman zarfı diliminde oldukça iyi işler başardık. Taşeron sorununu da hallettik. Belirlenen atölyelerde çalışan kadınlarımızın 2 ila 4 yaş arasında çocukları bulunuyorsa onlara 400 liralık bir destek çıkacağız. Ayrıca 5 bin kadar engelli kardeşimize de iş imkanı açacağız.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz