Binali Yıldırım'dan seçim barajı düşebilir mesajı - Etiket Haber

Binali Yıldırım’dan seçim barajı düşebilir mesajı

136 defa okundu kategorisinde, 08 Kas 2017 - 21:05 tarihinde yayınlandı
Binali Yıldırım’dan seçim barajı düşebilir mesajı

Başbakan Binali Yıldırım temaslarda bulunmak için gittiği ABD’de de sabah yürüyüşünde gazetecilerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Yıldırım, seçim barajını düşürebileceklerini söyleyerek Türkiye’ye döndükleri zaman bu konuda hakkında ortak bir karar alabileceklerinin sinyallerini verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, emeklilik ve seçim barajı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. ABD’de temaslarda bulunan Yıldırım, Washington’da sabah yürüyüşü yaparken gazeteciler ile bir araya gelerek emeklilik ve seçim barajına değindi.

ABD’de de temas halinde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, yoğun programında Beyaz Saray yakınlarında stres attı. Binali Yıldırım’ın sabah yürüyüşüne Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte gazetecilerde eşlik etti.

Soğuk havada tempolu yürüyüşüne devam eden Yıldırım, cep telefonu üzerinden yayın yapan gazetecilerle sohbet etmekten geri kalmadı. Bu esnada Yıldırım’ın emeklilik pozu konusunda espriler yapması bir anda gündemi değiştirdi. Başbakan Yıldırım ayrıca yanına gelen ABD’li bazı öğrencilerle de sohbet etti. Ardında da bazı fotoğraflar çektirdi.

SEÇİM BARAJI DÜŞEBİLİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün dile getirdiği seçim barajı hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım bunun mümkün olabileceğini dile getirdi. Başbakan Yıldırım açıklamasında, “Bu konu diğer partiler tarafından da gündem haline getirilirse oturur konuşuruz. Bu hepimizin alabileceği ortak bir karar. Biz tek başımıza karar veremeyiz.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım açıklamasının devamında, “Seçim barajının şimdilik yüzde 10 olması aslında istikrarın sağlanması için gerekli. Bunu tabi ki düşünebiliriz. Biz tek başımıza karar vermeyeceğiz. Henüz bu konuda bir talep almadık. Sayın Bahçeli gelip bizle konuşursa bir şeyler düşünebiliriz. Ülkemizde istikrarın sağlanması bütün vatandaşların hizmetinedir. Artık zayıf iktidar dönemi sona erecek.” şeklinde konuştu.

Devlet Bahçeli bugünkü açıklamasında yüzde 10’luk seçim barajının Türkiye için çok ağır olduğunu dile getirerek düşmesi gerektiğini dile getirmişti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz