Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'den mahkemede FETÖ sorusuna ilginç yanıt - Etiket Haber

Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’den mahkemede FETÖ sorusuna ilginç yanıt

136 defa okundu kategorisinde, 03 Kas 2017 - 16:15 tarihinde yayınlandı
Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’den mahkemede FETÖ sorusuna ilginç yanıt

FETÖ terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda yargılanan eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter mahkemede ilginç bir savunma yaptı.

FETÖ sorgulamasında yargılanan eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın damadı olan Ekrem Yeter mahkemede ilginç sözler sarf etti. Kendisine yöneltilen FETÖ sorusu için cevap veren Yeter, “Bir zamanlar güzel işler yapmıştık. Onlara sempati duyuyorduk.” ifadelerini kullanması şaşkınlık yarattı.

Eski Meclis Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın FETÖ’den yargılanan damadı olan Doktor Ekrem Yeter’in mahkemedeki hakim karşısında olan sakin tavırları dikkatlerden kaçmadı. KHK ile görevine son verildikten hemen sonra yargılanan Yeter hakkındaki suçlamaları reddederek, “Hiçbir zaman hayatım boyunca teröre destek vermedim. Sempatik olarak bazı insanlara yaklaşıyorduk. Vatana millete zamanında yaptığımız güzel sevaplar sayesinde duyduğumuz sempati kimse tarafından da saklanamaz.” şeklinde konuştu.

EKREM YETER’E EŞİNDEN DESTEK

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada tutuksuz olarak yargılanan Ekrem Yeter’i mahkemede eşi Ayşenur Arınç Yeter’in de yalnız bırakmadığı gözlemlendi.

Duruşma sırasında savunmasını kendi ağzından değerlendiren Yeter, “FETÖ yapısına hiçbir zaman destek vermedim. Bir bağlantım da olmadı. Sadece sempati duyuyorduk o kadar. Kimsede bu konuda sempati duyduğunu saklayamaz.” dedi.

Yeter ayrıca Bank Asya hesabı ile ilgili olarak da “Talimatlar doğrultusunda bankadaki hesabıma para yatırmadım. Kazandığım paraları sadece faizsiz bankacılıkta değerlendirmek adına yatırımda bulundum. Banka daha sonrasında TMSF’ye devredildikten sonra da hesabımda halen param duruyordu.” ifadelerine yer verdi.

EKREM YETER USAF’IN BAŞINDAKİ KİŞİ

Bülent Arınç’ın damadı olan Ekrem Yeter aleyhine de gizli tanıklık yapanlar arasında İliç Savcısı Bayram Bozkurt’da yer aldı. Bozkurt mahkemede Yeter’i Konya’dan tanıdığını söyleyerek FETÖ’nün Tıp yapılanması olan USAF’ın başında olduğunu iddia etti.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz