Akşener'e İYİ Partililerden tam destek - Etiket Haber

Akşener’e İYİ Partililerden tam destek

18 defa okundu kategorisinde, 23 Tem 2018 - 00:08 tarihinde yayınlandı
Akşener’e İYİ Partililerden tam destek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in istifasının ardından partiye destek olan vatandaşlar nöbete başladı.

İYİ Partili vatandaşlar Genel Başkan Meral Akşener’in istifasının hemen ardından ona destek olmak ve kararından vazgeçirmek için evinin önünde toplandılar. Olağanüstü kongre kararı sonrasında şaşkınlıklarını gizlemeyen vatandaşlar Akşener’in Üsküdar’daki evinin önünde nöbete başladılar.

Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen çalıştayın ardından İYİ Parti’den olağanüstü kongre kararı geldi. Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Parti tüzüğünün gerektirdiği şekilde olağanüstü bir seçim yapılacaktır. Kurultayda aday olmayacağımı söylemek isterim. Yakın çevreme de bunun gerekçelerini söyledim. Aday olacak arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.” dedi.

Üsküdar’daki Evinde Nöbet

İYİ Parti İstanbul teşkilatları ise dev bir adım atarak Meral Akşener’e destek oldu. Parti teşkilatları tarafından alınan son karar doğrultusunda Akşener’in Üsküdar’daki evinin önünde toplanılarak nöbet tutulmaya başlandı. Akşener’e destek olan vatandaşlar olağanüstü kongrede başkanlarının yeniden aday olmasını istiyorlar.

Alınan olağanüstü kongre sonrasında yeniden genel başkanlığına aday olmayacağını belirten Meral Akşener’in hemen ardından yeni bir başkan adayının henüz çıkmaması ise kafaların karışmasına neden oldu. İYİ Parti Milletvekili Koray Aydın ise ilk açıklamasında, “Şu ana kadar henüz aday olacak bir isim bulunmuyor. Buna cesareti olabilecek birinin olacağını düşünmüyorum.” dedi. İlerleyen günlerde ise adaylar arasında Ali Türkşen, Ümit Özdağ, Lütfü Türkkan, Koray Aydın, Musavat Dervişoğlu gibi partinin önde gelen isimlerinin İYİ Parti Genel başkanlığı için adaylığını açıklaması bekleniyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz