reklam
reklam
REKLAM

Akdeniz Sanayi Sitesi’ne 4 bin lira maaşla eleman aranıyor

90 defa okundu kategorisinde, 05 Mar 2018 - 15:48 tarihinde yayınlandı
Akdeniz Sanayi Sitesi’ne 4 bin lira maaşla eleman aranıyor

Antalya’da bulunan ve 2 bin 500 esnafı ve 15 bin çalışanı olan Akdeniz Sanayi Sitesi için yeni eleman alımları yapılacak.

Antalya’da bulunan ve 2 bin 500 esnafı ve 15 bin çalışanı olan Akdeniz Sanayi Sitesi için 1600 ila 4000 lira arasında maaş alacak 1600 eleman alınacak.

Turizm ve tarım kentlerinden biri olan Antalya’da Akdeniz Sanayi Sitesi yeni elemanlarını arıyor. Son aylarda personel sıkıntısı yaşayan Akdeniz Sanayi Sitesi, ağırlıklı olarak otomotiv, makine, ahşap ve çeşitli işler için faaliyetlerde bulunduğu alanlara yeni eleman alımı gerçekleştirecek. Ailelerin çocuklarını sanayi sitelerine çalışmaya göndermemesi yetişkinlerin de daha hafif işler de çalışmak istemesi sonrasında çırak ve kalfa bulmakta zorlanan Akdeniz Sanayi Sitesi, toplamda 1600 eleman için başvurusunu yaptı.

Çırak ve Usta Aranıyor

Ülkemiz sınırları içerisinde personel sıkıntısı olduğunu belirten Mehmet Öztürk, “Son yıllarda eleman sıkıntısı oldukça baş gösterdi. Teknik elemana oldukça fazla ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Ama bu sorun bir türlü çözüme kavuşmadı. Meslek liselerinin sayısının arttırılmasına rağmen küçük esnafın personel ihtiyacı hala bulunuyor.”

“Milli Eğitim Bakanlığı bu sene çıraklık yasasında bazı değişiklilere gitti. Yaklaşık 5 yıldır çırak bulmakta zorluk yaşıyoruz. Bakanlık doğru çalışma yapmaya başlayınca az da olsa çırak gelmeye başladı. Ülkemizde sanayileşme adına dev adımlar atılıyor. Eksik olan bazı şeylerde yakın bir zamanda giderilecektir. El birliği içinde bununda üstesinden geleceğiz.”

“Nitelik olarak yetişmiş ve kaliteli ustalara ihtiyacımız olduğunu herkes biliyor. Kaliteli ustaları bulmakta zorlanıyoruz. İş ahlakı olan ve işini kaliteli yapan teknisyenlere de ihtiyacımız oluyor. 1600 civarında eleman alımı yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Murat Gürel
İstanbul'da doğdum. Kodlama, spor ve teknoloji konularına ilgi duyuyorum. Yenilikleri keşfederek, yeni bilgiler öğrenmek vazgeçilmezlerim arasında bulunuyor. Ayrıca kitap okumayı ve gündemi takip etmeyi seviyorum.
Yorum Yaz