AK Partili isimden askere gideceklere bedelli müjdesi - Etiket Haber

AK Partili isimden askere gideceklere bedelli müjdesi

21 defa okundu kategorisinde, 20 Tem 2018 - 18:22 tarihinde yayınlandı
AK Partili isimden askere gideceklere bedelli müjdesi

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Ağustos ayında askere gitmeye hazırlanan vatandaşlarında bedelli askerlik hizmetinden yaralanabileceğini söyledi.

Bedelli askerlik konusunda her gün yeni iddialar ortaya atılırken AK Partili Mehmet Kuş, Ağustos ayında askere gitmek için başvuru yapanlarında bunda hakları olduğunu söyledi. Buna göre; Ağustos celbi için başvuru yapan adaylarda bedelli askerlik imkanından faydalanabilecekler.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik konusunda yeni açıklamalarda bulundu. Düzenleme ile ilişkin Milli Savunma Bakanlığı’nın yeniden planlama yapacağına işaret eden Kuş, bunun sadece tek bir parametreye göre değil Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mevcut kapasitesi ve ihtiyacına göre belirlenebileceğini söyledi.

28 Günlük Temel Eğitim

28 günlük temel eğitim hizmetleri kapsamında şu ana kadar teklif konusunda herhangi bir değişiklik yapılmadığının da altını çizen Kuş, “Bedelli askerlikten yararlanacak vatandaşlarımızın önüne 3 temel koşul bulunuyor. Bunlardan birisi yaş, diğeri bedel ve bir diğeri ise 28 günlük temel eğitim olacak. Böylece bu vatandaşlarımız askerlik görevlerini yerlerine getirmiş olacaklar. Ancak 28 günlük temel askerlik hizmeti konusunda herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.” dedi.

Burda’da bir yığılma olduğunun ve kişilerin oturdukları yerlerde bedelli askerlik hizmeti yapıp yapmayacağı konusunda bununla alakalı bir planlama olup olmadığına da değinen Kuş, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Bakanlığı’nın bu konuda çalışma yürüttüklerini belirtti. Kuş, “Şu anda tek yetki Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Bakanlığı’ndadır. Askerlik celbi çıkan ancak teslim olmayan vatandaşlarımız da bu bedelli askerlik hizmetinden yaralanma şansına sahip olacaklardır.” ifadelerine yer verdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz