21 yıl sonra gerçek ailesine kavuştu - Etiket Haber

21 yıl sonra gerçek ailesine kavuştu

16 defa okundu kategorisinde, 26 Tem 2018 - 17:55 tarihinde yayınlandı
21 yıl sonra gerçek ailesine kavuştu

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 2,5 yaşında iken kaçırılan ve para karşılığında başka bir aileye satılan Gürsel Selam, 21 yıllık bir aranın ardından gerçek ailesine kavuşmanın heyecanını yaşadı.

2,5 yaşında iken Hatay’ın İskenderun ilçesinde evlerinin önünden kaçırılan ve bir aileye para karşılığında satıldığı belirlenen Gürsel Selam tam 21 yıl aradan sonra gerçek ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği (YAKAD) aracılığıyla ailesine kavuşan Gürsel Selam, aile üyeleri tarafından davul zurna ile karşılandı.

1997 yılında İzmir’de yaşamakta olan Atiye, İbrahim Selam çiftinin çocukları olan 2,5 yaşındaki Gürsel Selam daha sonrasında yakınlarını ziyarette bulunmak için Hatay’ın İskenderun ilçesine gitti. Sokakta oynadığı esnada Gürsel Selam bir anda kayboldu. Çocuklarının ortadan yok olması sonrasında durumu hemen polise ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na ileten Selam çifti, caddelerde ve televizyonlar da çeşitli ilanlar verdi. Ancak Selam çifti çocuklarından bir iz bulamadı.

21 Yıl Sonra

Yıllarca çocuklarının izini süren Selam çifti sonunda YAKAD’a başvuruda bulundu. Çift daha sonrasında Hatay’ın Kırıkhan ilçesine yerleşmeye karar verdi. Daha sonrasında geçen zamanda İbrahim Selam’ın telefonuna gelen mesaj herkesi heyecanlandırdı. Gelen mesajda, “Sen benim gerçek babam mısın?” yazısı karşısında İbrahim Selam durumu hemen eşine iletti. 21 yıllık aradan sonra oğullarına kavuşan aile birbirlerine sarılarak hasret giderdi. Davul zurna ile yapılan kutlamaların ardından gerçekler de ortaya çıktı.

Gürsel Selam’ın, 1997yılında sokaktan kaçırıldıktan sonra para karşılığında bir aileye satıldığı belirlendi.Yaşı ilerledikten sonra ailesine benzemediğini fark eden Selam, durumu sorgulayınca evlatlık verildiğini öğrendi. Selam gerçek ailesine kavuşunca mutluluktan göz yaşlarına hakim olamadı.

Etiketler:
Haber Editörü : Tüm Yazıları
Tuğçe Gürel
24 yaşında. Teknolojiyi yakından takip etmekten, hayvanları sevmekten, fantastik kitaplar okumaktan ve içerik oluşturmaktan zevk alan, has Ankaralı.
Yorum Yaz